fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zatočte s opuchnutými očami, akné a vráskami. Pomôže vám ĽAD

Máte tip? napíšte nám mailom

Hovorí sa, že „naša tvár je naším šťastím“. Každá žena chce mať krásnu, zdravú a žiarivú pleť, v čom nám môže pomôcť ľadová terapia, ktorá má relaxačný a terapeutický účinok.

Všetko, čo potrebujeme na domácu kryoterapiu, je veľa ľadu. Môžeme si urobiť aj ľadové kocky so zeleným čajom, uhorkou alebo citrónom…

1. Veci, ktoré by sme mali vedieť o studenej  terapii

•    Vždy by sme mali mať čistú tvár, ak si chceme urobiť studenú terapiu.
•    Nosme gumené rukavice pri držaní kociek ľadu (budú chrániť naše ruky, hlavne keď máme v pláne dať si dlhú relaxáciu tváre).
•    Nemali by sme používať ľad priamo na masáž tváre (mal by byť pokrytý mäkkou handričkou alebo plastovým vreckom).
•    Kocku ľadu môžeme použiť priamo na redukciu akné alebo opuchu okolo očí.
•    Aby sme zabránili kožným popáleninám, nikdy by sme nemali používať ľad na telo viac ako 1 hod.
•    Môžeme zdvojnásobiť účinok, keď si urobíme ľad s uhorkou, zeleným čajom alebo cesnakom.

2. Hladšia pleť

Každý večer alebo pred tým, ako pôjdeme do postele, môžeme skúsiť toto: umyjeme si tvár, naplníme plastové vrecko ľadom a jemne budeme masírovať oblasť tváre a krku po dobu 3 minút. V priebehu niekoľkých dní sa dostavia viditeľné výsledky: naša pokožka bude svieža a hladká. Terapia ľadom zabraňuje tvorbe vrások a pomôže nám lepšie spať.

Prečítajte si tiež:
POZOR! Dopúšťate sa týchto kozmetických chýb a veríte, že robíte dobre? Ihneď s TÝM prestaňte! Môžete si spôsobiť nenávratné škody a problémy

7284760-paracomenzar-1476442957-650-730822cd2f-1477398881

3. Žiadne akné

Terapia ľadom je jedným z najlepších spôsobov, ako zatočiť s akné.  Umyjeme si tvár, zabalíme kocku ľadu do čistej mäkkej tkaniny alebo obrúska a jemne zatlačíme na pupienok na 3-5 minút. Výsledok je prekvapivý.

Pokračovanie na ďalšej strane

Hovorí sa, že „naša tvár je naším šťastím“. Každá žena chce mať krásnu, zdravú a žiarivú pleť, v čom nám môže pomôcť ľadová terapia, ktorá má relaxačný a terapeutický účinok.

Všetko, čo potrebujeme na domácu kryoterapiu je veľa ľadu. Môžeme si urobiť aj ľadové kocky so zeleným čajom, uhorkou alebo citrónom…

4. Redukuje vrásky

Táto jednoduchá metóda funguje takto: ľad zlepšuje krvný obeh a zabraňuje predčasnému starnutiu a tvorbe vrások.  Môžeme masírovať svoju tvár asi minútu každý deň pred použitím make-upu.

5. Bojuje s otvorenými pórmi

Spustíme kocku ľadu po tvári 2-3 minúty. Ak sme dostatočne dôsledné, môžeme si všimnúť  svoje rozšírené a otvorené póry, ktoré sa zmenšia v priebehu niekoľkých dní.

6. Žiadne opuchnuté oči

Poznáme to, preplakané noci a ráno opuchnuté oči. Samozrejmé, existuje veľa dôvodov, prečo sú naše oči opuchnuté, ale nemusíme sa báť. Ľad je našou záchranou. Zabalíme dve kocky ľadu do kúska látky, umiestnime ich na zatvorené oči a budeme jemne masírovať najviac opuchnuté časti dve minúty (robíme pomalé krúživé pohyby).

Prečítajte si tiež:
Očkovanie detí: TOTO sú vedľajšie účinky

7284760-paracomenzar-1476442957-650-730822cd2f-1477398881

7. Bojuje s brušným tukom

Ak si nemôžeme dovoliť profesionálnu kryoterapiu, tu je to, čo môžeme skúsiť aj doma. Umiestnime balíček ľadu na svoje brucho na 15 minút. Odstránime  ho na tri minúty a opakujeme do hodiny (maximálne, koľko sa len dá). Môžeme použiť ľadové vrecká so zeleným čajom, kávou a rozmarínom. Ľad premení biele tukové bunky na hnedé, ktoré môžeme spaľovať v procese metabolizmu rýchlejšie a ľahšie. Ale mali by sme pamätať: tieto triky dávajú najlepšie výsledky v kombinácii so zdravou stravou a pravidelným cvičením.

Zdroj: brightside.me

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií