fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Fascinuje vás smrť? Fakty, ktoré ste o nej zaručene netušili, vám vyrazia dych!

Máte tip? napíšte nám mailom

Smrť je prirodzenou súčasťou života. Hoci nikto nevie, v ktorom životnom momente príde, všetci máme pred ňou prirodzený rešpekt. Pozrite sa, aké zaujímavé zistenia v súčasnosti o nej kolujú.

Portál Msn.com informuje, že od vzniku ľudstva až doteraz zomrelo približne 100 miliárd ľudí. Je ťažké posúdiť, či ide o veľké, alebo malé číslo, keďže smrť si neustále berie životy ľudí. Dokonca aj vtedy, keď človek ešte len príde na svet.

Údajne len pri samotnom narodení vyhaslo približne 153-tisíc životov. Možno ste ani netušili, že smrť je v určitom význame prepojená aj s Mount Everestom. Na jeho území sa nachádza až 200 tiel, ktoré sú záchytnými úsekmi pre tých, ktorí sa usilujú dostať úplne na vrchol.

Zdroj: pixabay.com

Smrť číha kdekoľvek

Nešťastné zranenia nás však môžu zastihnúť aj pri každodenných činnostiach. Pravdepodobnosť úmrtia je často oveľa vyššia pri bežných veciach: napríklad v prípade, že sa pošmyknete vo vani alebo vás zasiahne blesk, prípadne že sa stanete obeťou teroristického útoku. Štatistiky tiež dokazujú, že častejšie dochádza k úmrtiam, keď cestujete v aute, ako v prípade, že letíte v lietadle.

Prečítajte si tiež:
Hlavolam, ktorý sa na prvý pohľad zdá úplne ľahký! Avšak až 75% ľudí ho nezvládne

Dokonca aj špecializovaní odborníci, ako sú lekári, sa predsa len niekedy mýlia. Nanešťastie, až 440-tisíc ľudí príde o život kvôli tomu, že lekári spravia nejakú nešťastnú chybu. Smrť je ale natoľko fascinujúca, že sa ňou zaoberali aj starovekí Gréci. Verili, že ryšaví ľudia sa po smrti premenili na dávnych upírov. To sa však doteraz našťastie nepodarilo dokázať.

Smrť si nás počká. Zdroj: pixabay.com
Smrť si nás počká. Zdroj: pixabay.com

Ďalšou zaujímavosťou je, že veľmi častou príčinou smrti je práve to, že sa človek nedostatočne venuje cvičeniu. Šokujúcim zistením je aj zvláštna služba v Spojenom kráľovstve. Tá poskytuje možnosť najať si kamaráta na pohreb, ktorý bude prejavovať ľútosť – napríklad plačom.

Smrť je fascinujúca, ale lepšie je uvedomiť si, aký vzácny je samotný život. Keďže nevieme odhadnúť, kedy sa odohráva posledný okamih nášho života, usilujme sa žiť najlepšie, ako sa dá.

Zdroj: pixabay.com
Zdroj: pixabay.com
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií