fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zavádza sa plošná dotácia na obedy v materských a základných školách. Koľko štát prispeje na dieťa?

Plošné dotácie na stravu pritom nebudú mať vplyv na čerpanie daňového bonusu na dieťa.

Máte tip? napíšte nám mailom

21.2.2023 (SITA.sk) – Od začiatku mája sa opätovne zavedie plošná štátna dotácia na obedy pre deti v materských a základných školách. Na každý obed dieťaťa v poslednom ročníku materskej školy štát prispeje sumou 1,40 eura, na obed žiaka prvého stupňa na základnej škole sumou 2,10 eura a na obed žiaka druhého stupňa na základnej škole sumou 2,30 eura.

Čerpanie daňového bonusu

Plošné dotácie na stravu pritom nebudú mať vplyv na čerpanie daňového bonusu na dieťa. Rodič dieťaťa bude musieť o poskytnutie dotácie požiadať pri zápise dieťaťa na stravovanie v školskej jedálni. Vyplýva to z novely zákona o pomoci v hmotnej núdzi, ktorú podpísala prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Dotácie štát nevypláca plošne

Dotáciu na stravu v súčasnosti štát poskytuje v sume 1,30 eura za každý deň, v ktorom sa dieťa zúčastnilo výchovno-vzdelávacej činnosti v materskej škole alebo vyučovania v základnej škole a odobralo obed.

Dotáciu však v súčasnosti nevypláca plošne na všetky deti. Smeruje len na obedy pre deti z rodín v hmotnej núdzi alebo pre deti v materských a základných školách, v ktorých je v hmotnej núdzi najmenej polovica detí.

Prečítajte si tiež:
KDH žiada vládu, aby samosprávam pomohla pri financovaní europrojektov. Pomohlo by to štátu aj ľuďom (video)

Viac k témam: Daňový bonus, Obedy pre školákov, pomoc v hmotnej núdzi, Príspevok na dieťa, Štátna dotácia
Zdroj: SITA.sk – Zavádza sa plošná dotácia na obedy v materských a základných školách. Koľko štát prispeje na dieťa? © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií