fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pre závislých na mobiloch stavajú v Holandsku semafory!

Máte tip? napíšte nám mailom

Ľudí, ktorí uprene pozerajú do mobilného telefónu na ulici, je viac než dosť. Častokrát idú ako zmyslov zbavení a narazia do teba v tej najnevhodnejšej chvíli.

V súčasnej dobe však nejde len o hnev, ktorý v nás vzniká kvôli ich hlúposti, ale aj o bezpečnosť. Lepšie povedané o ich vlastnú bezpečnosť.

semafor_clanok01

Holandsko vymyslelo pre týchto ľudí špeciálne semafory upozorňujúce na idúce vozidlá. Signalizačné zariadenia sú riešené tak, aby si používateľ smartfónu všimol červenú na priechode pre chodcov aj počas sklonenej hlavy dolu. Farba pásu sa samozrejme zhoduje s farbou semaforu pri priechode.

https://www.youtube.com/watch?v=We_IgTz9mqE

Názory na túto vychytávku sú však odlišné. Podľa niektorých ľudí ide o podporovanie tzv. zlého chovania chodcov na cestách.

Testy sa aktuálne vykonávajú neďaleko troch škôl v meste Bodegraven a spoločnosť plánuje výstavbu ďalších kusov po celej krajine.

Zdroj: objevit.cz

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií