fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

S horúčavami prichádza aj sezóna komárov. Ako sa efektívne zbaviť svrbenia štípancov?

Máte tip? napíšte nám mailom

Prišlo teplo a s ním sa objavili i komáre, ktoré nám opäť znepríjemňujú život svojimi štípancami, ktoré nepríjemne svrbia. Teraz ti však poradíme, ako sa tejto nepríjemnosti zbaviť!

Jablčný ocot

O tomto zázraku už toho bolo popísané skutočne veľa. My ti len potvrdíme, že zaobstarať si fľašu tohto zázraku je skutočne dobrý nápad. Okrem širokej škály využitia ti pomôže aj pri štípancoch. Stačí si vziať vatový tampón, naniesť naň trošku jablčného octu a jemne natrieť postihnuté miesto.

Aloe vera

Aloe vera je dokonalým prostriedkom na upokojenie podráždenej pokožky. Natri si gélom z aloe vera štípance a ihneď sa ti uľaví. Tento gél môžeš naniesť aj na pokožku spálenú od slnka.

Zdroj: pixabay.com

Cibuľa a zemiak

S touto zeleninou majú skúsenosti už naše babičky. Pokiaľ si v lese na opekačke alebo stanuješ a nemáš k dispozícii nič iné, ukroj si kúsok cibule alebo zemiaku, prilož tento plátok na poštípané miesto a nechaj to pár minút pôsobiť. Následne miesto opláchni a jemne usuš.

Citrón

Táto metóda ale štípe, a preto nie je vhodné pokvapkať šťavou z citróna deti, ktoré by sa mohli rozplakať. Dospelí by ale nemali váhať a skúsiť to.

Prečítajte si tiež:
Izbová rastlina, ktorú pestujú doma stovky Slovákov zabíja! Zbavte sa jej, kým nie je neskoro

Med

Pokiaľ sa ti nepáči žiadny z predchádzajúcich variantov, môžeš si štípanec potrieť tenučkou vrstvou medu. Následne počkaj, kým na pokožke neuschne, a tak ho opláchnuť teplou vodou.

Zdroj: JenŽeny

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií