fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zberateľ kúpil starú fotografiu za necelých 10 dolárov. Keď sa dozvedel jej skutočnú hodnotu, padla mu sánka

Máte tip? napíšte nám mailom

Zberateľ pri kúpe fotografie ani len netušil, aký poklad si za 10 dolárov zadovážil…

Dnes 45-ročný Justin Whiting sa už od detstva zaujímal o staré veci. Tie ho doslova fascinovali. Bavilo ho získavať starožitnosti a spoznávať ich skutočnú hodnotu. Časom sa zameral na zbieranie starých fotografií, ktoré najčastejšie nakupuje cez eBay. Nedávno sa mu poradilo kúpiť životný úlovok – za necelých 10 dolárov si kúpil fotografiu muža a v tom momente ani len netušil, o akú cennú fotografiu ide.

Zdroj: The Telegraph

Justin bol odjakživa fascinovaný banditami, čítal si o nich mnohé knihy a študoval ich tváre, preto ho lacná fotografia na eBayi zaujala. Chlapec na fotke sa veľmi podobal na toho z knižky a zberateľ nebol jediný, kto si to myslel. Tvrdili to i jeho priatelia. Rozhodol sa teda zájsť s ňou za znalcom. Ten ho poriadne prekvapil. Podľa odborníka sa jedná o originálny záber, na ktorom sa nachádza slávny bandita z divokého západu, Jesse James. Hodnota tejto viac než 150 rokov starej snímky sa tak vyšplhala na neuveriteľné 2 milióny dolárov.

Prečítajte si tiež:
Skvelá správa od našich poľských susedov: Vynašli špeciálny papier, ktorý môže zachrániť včely na celom svete
Zdroj: The Telegraph

“Keď porovnám fotografiu s obrázkom v knihe, verím, že oba zábery boli vyfotené v rovnaký deň, rovnakým fotografom. Na oboch má totiž rovnaký strih vlasov, košeľu, kravatu i oblek. Je to Jesse James vo veku 14 rokov,” vraví Justin.

Hoci býva zvykom, že zberateľ si svoje najcennejšie a raritné úlovky necháva, v tomto prípade sa tak nestalo. Justin totiž prišiel dôsledkom úrazu o prácu ešte v roku 2003 a tak sa mu peniaze hodia. Za peniaze, ktoré za unikátnu fotografiu dostal, má v pláne zadovážiť si dom a tiež auto.

Zdroj: The Telegraph

 

 

 

Zdroj: The Telegraph

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií