fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zdráhate sa plávania v bazéne počas zimných mesiacov? Týchto 6 dôvodov vás presvedčí, aby ste to nerobili

Máte tip? napíšte nám mailom

Mnohé z nás chodia do bazéna hlavne v lete, aby sme mali krásnu bronzovú pokožku (keďže pri vode chytá slnko viac). Sychravé jesenné počasie, dážď, zima sú faktory, ktoré nás od vody odrádzajú. Avšak plávanie v krytom bazéne je výborným nápadom. Pozrieme sa na 6 dobrých dôvodov, prečo plávať aj v chladnejšom  počasí.

1. Prevencia proti chrípke a kašľu

S jeseňou prichádza kašeľ, kýchanie a veľa chorých ľudí. Keď si chceme posilniť imunitu, mali by sme sa otužovať. Plávanie je najlepším spôsobom. Hodina plávania vo vode ( zväčša nie veľmi teplej, ako na plavárňach býva zvykom) a potom chvíľka v saune posilní a pripraví našu imunitu na zimu. Dôležité je, aby sme na plaváreň nešli už nachladené, lebo môžeme byť viac choré.

2. Neohrozenosť počasia

V lete sa často môže stať, že nás od vody vyženie dážď či búrka. Počas jesene a zimy nám môže byť jedno či prší, fúka vietor alebo sneží. Môžeme plávať bez toho, aby nám niečo prerušilo plány. Možno budeme prekvapené, koľko ľudí nájdeme na plavárni (dá sa robiť menej športov a aktivít ako v lete). Môžeme staviť na romantiku a ísť s partnerom do vonkajšieho vyhrievaného bazéna. Má to svoje čaro hlavne keď sneží.

Prečítajte si tiež:
Príbeh najznámejšieho slovenského mafiánskeho bosa Mikuláša Černáka bude sfilmovaný!

3. Úľava pre chrbát

Plávanie je dobré na pretiahnutie chrbtice a posilnenie svalstva, čo je vhodnou možnosťou nielen po celodennom sedení napr. pri PC, ale aj pri iných činnostiach. Keďže sa v zime hýbeme menej, je to skvelá pomoc na rozhýbanie tela. Po hodine plávania sa nám uvoľní chrbtica. Problémy s krčnou chrbticou si môžeme privodiť pri nesprávnej technike – keď máme hlavu nad vodou, preto by sme si mali kúpiť potápačské okuliare a na druhé tempo ponoriť hlavu do vody.

Ďalšie výhody plávania v zime nájdete na druhej strane

Mnohé z nás chodia do bazéna hlavne v lete, aby sme mali krásnu bronzovú pokožku (keďže pri vode chytá slnko viac). Sychravé jesenné počasie, dážď, zima sú faktory, ktoré nás od vody odrádzajú. Avšak plávanie v krytom bazéne je výborným nápadom. Pozrieme sa na 6 dobrých dôvodov, prečo plávať aj v chladnejšom  počasí.

4. Chudnutie

Voda kladie väčší odpor ako vzduch, takže sa pri tomto športe musíme viac namáhať. Vďaka tomu môžeme zhodiť nadbytočné kilá rýchlejšie ako v posilňovni. Plávanie je dobré aj na tvarovanie postavy, pretože zapájame všetky svaly. Častým plávaním sa zvyšuje aj naša kondícia a nebudeme zanedbané v nasledujúcom lete.

Prečítajte si tiež:
Google Translate bude fungovať v ktorejkoľvek Android aplikácií

5. Relax

Plávanie je výborným odpočinkom pre telo aj myseľ. Má dokonca masážne účinky a je prospešné pre zdravie. Najlepšie je navštíviť  miesta s mineralizovanou vodou, pretože si môžeme vyliečiť chronické dýchacie problémy. Pravdou však je, že vo vode sa cítime oddýchnuté, no cestou domov sme už riadne unavené.

6. Plávanie je pre všetkých

Plávanie nie je určené len mužom alebo ženám, je pre všetkých. Hodinka v bazéne je vhodná pre všetky vekové kategórie. Odporúča sa tehotným, seniorom, ľuďom s nadváhou a ľuďom s problémami chrbtice, kĺbov či srdca. Plávanie je šetrné k zdraviu a môžeme si ho bezstarostne užívať v každom počasí a v každom roku života. Rovnako v lete aj v zime.

Plávanie prináša mnoho výhod. Ak nechceme ísť samé, vezmime kamarátku, priateľa alebo niekoho z rodiny. V takomto počasí určite nikto nebude chcieť ísť sám, predsa ak nás bude viac, skôr sa k tomu dokopeme.

Zdroj: www.femina.cz

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií