Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zdráhate sa plávania v bazéne počas zimných mesiacov? Týchto 6 dôvodov vás presvedčí, aby ste to nerobili

Mnohé z nás chodia do bazéna hlavne v lete, aby sme mali krásnu bronzovú pokožku (keďže pri vode chytá slnko viac). Sychravé jesenné počasie, dážď, zima sú faktory, ktoré nás od vody odrádzajú. Avšak plávanie v krytom bazéne je výborným nápadom. Pozrieme sa na 6 dobrých dôvodov, prečo plávať aj v chladnejšom  počasí.

4. Chudnutie

Voda kladie väčší odpor ako vzduch, takže sa pri tomto športe musíme viac namáhať. Vďaka tomu môžeme zhodiť nadbytočné kilá rýchlejšie ako v posilňovni. Plávanie je dobré aj na tvarovanie postavy, pretože zapájame všetky svaly. Častým plávaním sa zvyšuje aj naša kondícia a nebudeme zanedbané v nasledujúcom lete.

Pokračovanie pod reklamou

5. Relax

Plávanie je výborným odpočinkom pre telo aj myseľ. Má dokonca masážne účinky a je prospešné pre zdravie. Najlepšie je navštíviť  miesta s mineralizovanou vodou, pretože si môžeme vyliečiť chronické dýchacie problémy. Pravdou však je, že vo vode sa cítime oddýchnuté, no cestou domov sme už riadne unavené.

6. Plávanie je pre všetkých

Plávanie nie je určené len mužom alebo ženám, je pre všetkých. Hodinka v bazéne je vhodná pre všetky vekové kategórie. Odporúča sa tehotným, seniorom, ľuďom s nadváhou a ľuďom s problémami chrbtice, kĺbov či srdca. Plávanie je šetrné k zdraviu a môžeme si ho bezstarostne užívať v každom počasí a v každom roku života. Rovnako v lete aj v zime.

Plávanie prináša mnoho výhod. Ak nechceme ísť samé, vezmime kamarátku, priateľa alebo niekoho z rodiny. V takomto počasí určite nikto nebude chcieť ísť sám, predsa ak nás bude viac, skôr sa k tomu dokopeme.

Zdroj: www.femina.cz

reklama

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií