fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zdravá výživa, vitamíny, kolagén. Ako na husté a zdravé vlasy?

Všetci sme iní, či už ide o vnútorné alebo aj vonkajšie vlastnosti. Za to, ako vyzeráme, je zodpovedná naša genetická výbava. Samozrejme, toto tvrdenie je pravdivé iba do určitej miery. zmeniť výzor podľa vlastných preferencií a predstáv azda nikdy nebolo také jednoduché ako tomu je v dnešnom svete. Tí, čo sa narodili s kučeravými vlasmi, môžu mať zo dňa na deň rovné, a platí to aj opačne.

Máte tip? napíšte nám mailom

Trendy sa rýchlo menia, tomu sa prispôsobujú aj kozmetické prípravky a služby kaderníctiev. Jedno však treba uznať: husté a zdravé vlasy nikdy nevyjdú z módy.

Všetko ide zvnútra

rsz rsz
freepik.com

Nie nadarmo sa hovorí, že skutočná krása ide zvnútra. Je nám jasné, že toto príslovie nenaráža na fyzické črty. Napriek tomu je výstižné aj v takejto súvislosti. Keď sa snažíme o vylepšenie nášho vzhľadu, je len na nás, či si vyberieme rýchle a dočasné riešenia alebo prirodzenejšie a trvalé. Dlhotrvácne zmeny však vyžadujú viac ako úpravu na povrchu, zvonka. Ak naším cieľom sú husté a zdravé vlasy, musíme vedieť ako sa starať o vlasy. Môžeme  použiť aj bežne dostupné kozmetické prípravky, väčšina z nich nám ale želaný efekt dodá iba na pár hodín. Rast, kvalita a vonkajší vzhľad vlasov do veľkej miery súvisí s tým, ako sa stravujeme a či nášmu telu doprajeme všetky živiny a vitamíny, ktoré potrebuje. Síce užitie kolagénového výživového doplnku ráno ešte nebude mať za následok hrivu ako z reklamy v ten istý deň večer. Je to ale určite vhodnejšie riešenie vtedy, ak túžime po dlhodobej kvalite odolnej vonkajším vplyvom. Takýto postup nám dokonca nepomáha len pri nadobudnutí vysnívaného výzoru, ale má aj rôzne iné výhody, napríklad posilnenie imunity alebo vybudovanie lepšej telesnej kondície.

Prečítajte si tiež:
12 signálov, ktoré vám napovedia, že jete priveľa cukru

 

Doprajme dobrú chuť aj vlasom

Náš jedálniček má obrovský vplyv na to, ako vyzeráme. Žiaľ, pri výbere stravy máme tendenciu myslieť iba na jej výhody pre naše postavy. Ale nemali by sme zabudnúť na to, že nízkokalorické jedlo sa nerovná zdravé jedlo. Pre dosiahnutie estetického a prirodzene krásneho vzhľadu je dôležitá pestrosť a vyváženosť všetkého, čo sa dostane na náš tanier. 

Špenát sa kedysi považoval za zdravú, no nie príliš chutnú zeleninu, stal sa však jednou z hlavných ingrediencií dnešných moderných receptov. Jeho konzumáciou potešíme aj svoje vlasy, najmä ak sú krehké a ľahko sa lámu. Obsahuje vitamín A, železo, betakarotén, kyselinu listovú a vitamín C, ktoré vyživujú nielen vlasy, ale aj vlasovú pokožku. 

Medzi receptami starých mám síce avokádový prívarok určite nenájdeme, faktom však je, že toto ovocie je plné rôznych vitamínov. Konzumácia avokáda podporuje rast vlasov. 

Pre všeobecnú hydratáciu by sme nemali zabudnúť ani na jedlá obsahujúce omega-3 a omega-6 mastné kyseliny. Patria sem napríklad tučné ryby, vlašské orechy a aj rastlinné oleje.

Prečítajte si tiež:
Valentín sa blíži! Máme tipy na darčeky pre ňu aj pre neho!

Objavte zázrak proti starnutiu: Kolagén

kolagén
freepik.com

Aby naše telo bolo schopné dodať živiny, minerály a vitamíny aj do tých častí telá, ktoré pre prežitie nie sú primárne, musí ich byť v našom organizme dostatočné množstvo. Detailne monitorovanie nášho jedálnička by bolo časovo mimoriadne náročné, oveľa jednoduchšiu pomoc predstavujú výživové doplnky. Z nich by sme chceli vyzdvihnúť jednu dôležitú bielkovinu, kolagén. 

Inca Collagen pôsobí ako elixír mladosti. Určite ste už počuli o jeho priaznivých účinkoch na kožu, ale vedeli ste, že je kľúčový aj pri zlepšení kvality koruny krásy? Odporúča sa ženám, ktorých trápi vypadávanie vlasov, ale mali by ho užívať aj tie, ktoré túžia po dlhšom účese. Kolagén totiž podporuje rast nových vlasov. Pri výbere kolagénového výživového doplnku však dávajte pozor na to, aby bol vyrobený vhodným spôsobom, a to hydrolýzou. Tzv. hydrolyzovaný kolagén je na trhu bežne dostupný, napríklad od značky Inca Collagen, ktorá vyrába 100 % morský kolagén.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií