fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Sú zdravé a krásne vlasy tvojím snom? S týmito radami sa stanú skutočnosťou!

Máte tip? napíšte nám mailom

Maj vlasy ako z reklamy na vlasové produkty!

Korunou ženskej krásy sú bez pochýb vlasy. Zdravá a dobre vyzerajúca hriva tvorí neodmysliteľnú časť imidžu. Zamerali sme sa na najčastejšie chyby, ktoré ženy robia v súvislosti s ich korunou krásy.

1. chyba: Zle zvolený šampón

1

Výber šampónu je pre správnu starostlivosť o vlasy kľúčový, preto ak chceš zabrániť ich poškodeniu, uistí sa, že používaš šampón vhodný pre tvoj typ vlasov.

2. chyba: Frekvencia umývania

2

Vlasom škodí príliš časté, ale i nečasté umývanie. Frekvencia ich umývania je, samozrejme, individuálna a závisí od mnohých faktorov, medzi ktorými je i kvalita vody. Ak sú tvoje vlasy mastnejšie, odporúča sa ich umývať raz za jeden – dva dni.

3. chyba: Aplikácia šampóna

3

Pred umývaním je potrebné vlasy najprv dôkladne učesať. Keď si už ideme nanášať šampón, treba si uvedomiť, že jeho množstvo závisí od dĺžky našich vlasov, preto treba dávať pozor, aby sme to s jeho množstvom neprehnali.

Keď máš šampón v dlani, trením rúk ho jemne napeň a túto penu aplikuj najprv na vlasové korienky, na ktoré ich nanášaj jemnými krúživými, masážnymi pohybmi. Dbaj však na to, aby si pokožku hlavy masírovala prstami a nie nechtami, aby nedošlo k poškrabaniu. Toto masážne aplikovanie šampóna je pre korienky vlasov veľmi prospešné. Postupne si opatrne umy celé vlasy.

4. chyba: Zabúdanie na správnu výživu a hydratáciu

4

Vlasy  sa veľmi rýchlo vysušujú, a preto treba na riešenie tohoto problému používať masky a balzamy, ktoré však nesmú škodiť tvojmu typu vlasov. Balzam môžeš nanášať buď spolu so šampónom alebo bezprostredne po umytí šampónom. Správny spôsob nanášania je aplikovať ho na celú dĺžku vlasov, no netreba sa dotýkať pokožky hlavy. Čo sa týka používania vlasových masiek, tie sa majú používať iba raz týždenne.

Prečítajte si tiež:
Trapas v priamom prenose! Tvrdila, že jej pes je vegetarián a tak bol vystavený jednoduchému experimentu (VIDEO)

5. chyba: Zlá teplota vody

5

Mnoho z nás používa pri umývaní vlasov príliš horúcu vodu a to je zásadnou a veľkou chybou. Horúca voda vysušuje vlasy a zároveň aktivuje činnosť mazových žliaz. Ideálne je používať teplú alebo vlažnú vodu. Na konci umývania vlasov je najlepšie ich spláchnuť studenou vodou, ktorá stimuluje krvný obeh pri vlasových korienkoch a vlasy budú lesklé a hebké.

6. chyba: Sušenie vlasov uterákom

6

Po umytí vlasov ich v žiadnom prípade nezaväzuj uterákom, mohlo by dôjsť k ich poškodeniu. Lepšie je vlasy jemne prechádzať od korienkov ku končekom. Navyše je vhodnejšie a pre vlasy menej náročné, ak namiesto uteráka použiješ staré bavlnené tričko.

7. chyba: Časté a agresívne česanie

7

Nadmerné česanie vlasy zaťažuje. Vlasy by sme nemali rozčesávať ihneď po umytí. Mali by sme počkať, kým preschnú, jemne ich pooddeľovať prstami a následne ich prečesať hrebeňom s veľkými zubami. Rozčesávať vlasy treba postupne od končekov ku korienkom.

8. chyba: Prílišné používanie prostriedkov na úpravu vlasov

8

Sušiče vlasov, kulmy, žehličky na vlasy a mnoho iných prostriedkov, ktoré sa používajú na úpravu vlasov, ich vysušujú a ničia. Ak sa však bez tejto úpravy nezaobídeš, nezabudni pred ňou používať ochranný tepelný sprej, ktorý nastriekaj na celú dĺžku vlasov.

Pokračovanie na ďalšej strane

9. chyba: Nesprávne používanie féna

9

Pri nesprávnom fénovaní môže dôjsť k zásadnému poškodeniu vlasov. Preto sa pri sušení odporúča tento postup:

  • Jemne vysuš svoje vlasy uterákom alebo bavlneným tričkom po ich dĺžke.
  • Nasaď na fén plochý nástavec, začni vlasy sušiť od končekov a postupne prejdi ku korienkom.
  • Nepoužívaj pri sušení najvyšší výkon.
  • Sušenie zakonči studeným vzduchom.
Prečítajte si tiež:
MIMORIADNE: Smart karanténu spustili už aj na priechodoch Drietoma a Jarovce

10. chyba: Nezdravá strava

10

Nezdravá a nevyvážená strava neumožňuje organizmu, aby pracoval správne a pokiaľ táto situácia nastane, môžeš sa s krásnou a zdravou hrivou rozlúčiť. Preto by si mala do svojho jedálnička dostatok bielkovín a to najmä živočíšneho pôvodu.

Ďalšou významnou látkou pri udržiavaní zdravých vlasov je zinok. Aby nedošlo k jeho nedostatku, odporúča sa konzumácia vajec, morských plodov, kalerábu, avokáda a sušených sliviek. Netreba však zabúdať i na príjem železa a vápnika. Tieto látky sa nachádzajú hlavne v strukovinách, hydinovom mäse, rybách, pšenici, pohanke a orechoch.

11. chyba: Zanedbávanie zdravia

11

V niektorých prípadoch môže byť nadmerné vypadávanie vlasov spôsobené nejakým závažným ochorením, akým je napríklad diabetes či porucha štítnej žľazy. Náš organizmus je nastavený tak, že vlasy sú v prijímaní živín na poslednom mieste, a preto môžu odzrkadľovať zdravotné problémy, ktoré sa týkajú iných orgánov. Preto je dobré svoj stav konzultovať s odborníkom.

12. chyba: Nenosenie klobúkov a čiapok

12

Klobúk či šiltovka sú dobrou ochranou vlasov najmä v lete, kedy je slnko pomerne agresívne. Pri výbere však treba dbať na pohodlie a tiež na to, aby nesedeli na hlave príliš tesne. V zime je vhodné používať na ochranu pred mrazom čiapku.

13. chyba: Nečistenie hrebeňov

13

Hrebene je dôležité pravidelne čistiť a umývať teplou vodou aspoň raz týždenne.

14. chyba: Zanedbávanie strihania

14

Pre udržanie krásnych a zdravých vlasov je potrebné podstrihovať končeky aspoň raz za dva mesiace. Prechádza sa tým ich štiepeniu.

15. chyba: Spánok s rozpustenými vlasmi

15

Ak máš dlhé alebo stredne dlhé vlasy, pred spaním by si si mala dať vlasy do vrkoča. Predchádza sa tým ich zamotaniu.

Zdroj: brightside.me

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií