fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zdravé spanie je dôležitejšie, ako by sme čakali. Čo na neho vplýva?

Máte tip? napíšte nám mailom

Spánok je jedna z najobľúbenejších činností, ktoré denno-dene robíme. No nie je spánok ako spánok…

V noci si líhame na posteľ a ani nevieme, čo v nej môžeme mať. Aj my sme vás informovali v mnohých článkoch o tom, že mnoho vecí, ktoré používame v našej domácnosti či dokonca v potravinách, škodí nášmu telu. Môže sa to týkať rôznych chemických prípravkov, drogérie či pesticídy v ovocí či zelenine. Nie všetko, čo dobre vyzerá a dobre chutí, je aj zdravé. To sa týka aj matracov či postelí, na ktorých trávime každý deň hodiny spánku či oddychovaním.

Prečo je dôležité zdravo spať?

Nekvalitné matrace nám dokážu skomplikovať život, čo sa nemusí prejaviť hneď, ale napríklad po niekoľkých rokoch. Aj vďaka nekvalitným matracom sa zvyšuje počet alergikov. Predajca matracov a masívneho nábytku Juraj Kožíšek nám o tom povedal viac.

V hygiene spania by malo byť každému jasné, že tie roztoče, huby a plesne sa držia tam, kde sa môžu držať. Potrebujú textil, látku či mäkké materiály z purpeny, ktoré sú hlavnými zložkami čalúnených postelí. A práve tam sa držia napríklad roztoče, hoci sa veľmi snažíme žiť v čistom prostredí, snažíme sa to čistiť, tepovať či vysávať, no tie roztoče tam budú skôr či neskôr vždy, len ide o to, v akom množstve a ako budeme eliminovať ich dosah na organizmus“.

Prečítajte si tiež:
Pravá láska skutočne existuje! Presvedčia ťa o tom tieto páry, ktoré sa milujú aj po dlhých rokoch

Kombináciou kúpi dobrého roštu a matracov predchádzame mnohým civilizačným chorobám. Na kvalitu spánku veľmi vplýva výber dobrého matraca.

872459661_3e17e160f5_b

Nevyspatý človek je často unavený, je mrzutý, bolí ho chrbtica je nervózny a môže to vplývať aj na jeho partnerský život. Tretinu života skoro prespíme a častokrát na to nedávame pozor. Čím je človek starší, tým by mu na tom malo viac záležať a o to viac zainvestovať do kvalitných matracov a roštov“.

„Správny obchodník spolu so zákazníkom, ktorému záleží na zdravom spaní, najprv rozoberú životný štýl zákazníka, jeho pracovné nasadenie, dobu spánku či oddychu, či jeho hobby. Až potom by mala prísť na rad cena. Obchodník by mal vedieť poradiť zákazníkovi a vybrať mu posteľ či matrac na mieru. Zdravie nášho spania je naozaj veľmi dôležité a treba doň zainvestovať. Ak sa človek vo svojej posteli za osem hodín nevyspí, je niečo zlé a treba niečo vymeniť“. Dodáva p. Kožíšek, ktorý svojim zákazníkom rád poradí aj pri výbere vhodných matracov, roštov či postele.

Prečítajte si tiež:
Mladá žena potrebovala nový pas. Keď jej ho úrady vydali, nedokázala zastaviť smiech

Ľudia by mali rozoznávať, čo je pre nich z dlhodobého hľadiska najlepšie. A nie je to len o matracoch, ale aj o samotnej posteli.

„Pravdou je, že drevotrieska je pomleté podrvené drevo a má v sebe látky, ktoré nie sú úplne zdravé. Sú lepené z lepidiel a každému musí byť jasné, že to nie je klasická príroda“. Uzatvára.

Lepidlá a tzv. „odpadové drevo“, ktoré sa používa na výrobu drevotriesok je dlhodobo cítiť vo vzduchu. Masívny nábytok by preto mal byť lepšou a zdravšou voľbou.

O tom, ako si vybrať správnu posteľ či matrac sa dočítate nabudúce.

 

Pán Juraj Kožíšek je predajca nábytku, roštov a matracov, ktorý vo svojom obore pracuje už roky.

Ak máte záujem dozvedieť sa viac o zdraví spánku či chcete si nechať pri kúpe vhodného matraca či postele poradiť od odborníka, neváhajte a ozvite sa na mail info@icomfort.sk.

 

Zdroj: www.i-comfort.sk

 

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií