fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zdravotná sestra na mužskom oddelení mala pod plášťom len spodnú bielizeň

Zdravotná sestra na mužskom oddelení koronavírusu v Rusku bola potrestaná za to, že mala oblečenú len spodnú bielizeň pod vysoko priehľadným ochranným plášťom.

Máte tip? napíšte nám mailom

Jej fotku zdieľali tisícky ľudí píše Dailymail. Po tom ako ju odfotil jeden z pacientov v nemocnici v Tule, 100 kilometrov južne od Moskvy, povedal, že od jeho spolubývajúcich na izbe neboli „žiadne sťažnosti“.

Vedúci nemocnice však pobavení neboli a potrestali sestru za „nesúlad s požiadavkami na lekárske oblečenie“.

image a
dailymail.co.uk

Nevedela, že plášť je tak priehľadný

Svojim manažérom v regionálnej nemocnici v Tule povedala, že si neuvedomila, že plášť, ktorý nosila pri liečbe pacientov s koronavírusom, bola tak priehľadný. Napriek tomu regionálne ministerstvo zdravotníctva uviedlo, že: „na sestričku odboru infekčných chorôb, ktorá porušila (jednotné) požiadavky, bola uložená disciplinárna sankcia“.

Jej šéf spočiatku uviedol, že žena mala na sebe spodnú bielizeň, ale neskôr tvrdila, že mala pod plášťom plavky. Zdravotná sestra o incidente nehovorila verejne a presné podrobnosti o konaní neboli odhalené.

Pacienti ju obraňujú

Jeden pacient povedal, že na oddelení koronavírusu neboli žiadne námietky, zatiaľ čo pripúšťa, že došlo k „určitým rozpakom“.

Čitateľ miestnych novín Tula News zablahoželal sestre. ,,Aspoň niekto má zmysel pre humor v tejto pochmúrnej, pochmúrnej realite,” povedal Sergej Ratnikov.

Prečítajte si tiež:
Najšialenejšie zákony zo sveta

“Prečo pokarhanie?” spýtal sa Albert Kuzminov.

Ďalšia reakcia bola: „Každý na ňu zakričal, ale nikto nevenoval pozornosť tomu, že bola kvôli horúčave oblečená týmto spôsobom. Možno si bude musieť spytovať vedenie svedomie… pretože tu nie je normálna klimatizácia.”

Marina Astakhova povedala: „Výborne,aspoň zdvihla náladu pacientov.

Valery Kapnin napísal: „Prečo chcete potrestať sestru, musíte ju odmeniť. Keď niekto uvidí tento výstroj, nikto nechce zomrieť.”

K incidentu došlo, keď vedúci ruského monitorovacieho centra Covid-19, bývalý televízny lekár Alexander Myasnikov, šokoval divákov svojím prejavom o kronavírusovej kríze. „Infekcia si napriek tomu vyberie svoju daň,“ povedal. „Bude si vyberať svoju daň. Každopádne budeme všetci chorí.Tí, ktorí mali zomrieť, zomrú.

Mnoho odborníkov sa domnieva, že ruské štatistiky podčiarkujú skutočnú úroveň úmrtí. Oficiálne mala Tula 2337 infekcií s 19 úmrtiami.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj dailymail

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií