fbpx
Zdvihli ceny ubytovania aj o 300 percent: hokejové majstrovstvá na Slovensku sú pre hotely ľahkým zárobkom

Zdvihli ceny ubytovania aj o 300 percent: hokejové majstrovstvá na Slovensku sú pre hotely ľahkým zárobkom

Počas majstrovstiev sveta v hokeji budú ceny ubytovania mnohonásobne vyššie, väčšina hotelov už avizuje, že s blížiacim sa šampionátom obsadia zrejme aj posledné voľné miesta.

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji pritiahnu do Košíc a Bratislavy športových fanúšikov z celého sveta. A to nevyužívajú len hotely, ale aj bežní ľudia žijúci v mestách, ktorí cítia šancu poriadne si zarobiť. Ceny za noc (a na čiernom trhu) sa môžu vyšplhať približne na úroveň 400-500 eur.

Navýšenie cien, ale i obmedzené kapacity cítiť aj na populárnych stránkach, ktoré ponúkajú ubytovanie. Ak zadáte na stránke Booking do vyhľadávania dve noci pre dvoch počas 10.-12. mája, stránka vás upozorní, že rezervovaných už bolo 77 % ubytovacích zariadení.

Až 3-tisíc eur

Niektorí návštevníci si vybrali lacnejšie možnosti, českí turisti sa napríklad ubytujú v chatkách a bungalovoch na bratislavských Zlatých pieskoch, píše SME.

Porovnanie cien uskutočnili aj Aktuality.sk. Na portáloch Booking a AirBnB okúsili modelové príklady cien: ide o ubytovanie na tri noci pre dve osoby v dvoch termínoch – od 1. do 4. marca a potom od 10. do 13. mája. Ubytovanie v Bratislave sa pohybovalo počas marcového víkendu od 33 do maximálne 854 eur.

V Košiciach by dve osoby za ten istý čas zaplatili od 30 do 1500 eur. Stačí však zmeniť dátum na 10. mája na rovnaký počet nocí, pre rovnaký počet osôb a ceny sa rapídne zmenia. V Bratislave sa májové ceny začínajú na 101 eurách a končia až pri sume 3038 eur, píšu Aktuality.sk.

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji sú na programe od 10. do 26. mája. Viac na stránke iihf.com.

https://www.facebook.com/2019worlds/videos/1932588617036060/

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  ŠOK PRE FANÚŠIKOV ĽSNS! Mariána Kotlebu obvinila polícia
Google+ Linkedin
Pavel Bielik

Autor:

Editor magazínu Klocher – vyštudoval masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Je občasným fotografom a kameramanom. Píše o filme a uskutočňuje rozhovory na celospoločenské témy. Za rozhovor „Moderátor Václav Moravec: Nenávidíme cudzincov, ale vládnu nám Slovák a Polojaponec“ bol ako spoluautor nominovaný na Novinársku cenu 2018 a na Cenu nadácie otvorenej spoločnosti.