fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zdvorilosť ako liek na depresiu! Jednoduché slovíčko vám dokáže spríjemniť život

Máte tip? napíšte nám mailom

Keď slovo lieči

Jednoduché “ďakujem” vám môže pomôcť zlepšiť náladu a zvýšiť sebavedomie. Prejav vďačnosti nás totiž robí štastnými – pocit vďačnosti v nás vytvára radosť a tá slúži ako obranný štít pre našu dušu a chráni nás pred depresiou.

Zdvorilosť je pre niekoho takou samozrejmosťou, že už si ani neuvedomujú, že o niečo poprosili alebo za niečo poďakovali. Keď ste však úprimne vďační a pripojíte ešte aj úsmev, zlepšíte deň nielen sebe, ale aj človeku, s ktorým práve komunikujete.

dievca

Americkí vedci si do výskumu pozvali 352 mužov a žien vo vekovom rozmedzí 18-58 rokov a viedli s nimi rozhovor o ich osobnosti. Dotazníky boli zamerané na otázky týkajúce sa ich psychického rozpoloženia, náchylnosti na depresiu, týkali sa zvládania stresu a tiež toho, do akej miery dokážu byť ľudia pokorní a vďační.

Ľudia, ktorí prejavili vďačnosť, boli hodnotení ako osoby, ktoré dokážu aj ťažkú situáciu prijať pozitívne a zvládnuť ju. Sklony k depresii mali tí, ktorí neprejavovali svoje emócie a mali strach ukázať ostatným, čo naozaj cítia.

Prečítajte si tiež:
13 faktov o filme Sám doma, o ktorých ste doteraz zaručene nevedeli

Preukázať radosť a vďačnosť nie je čin, za ktorý by sa mali ľudia hanbiť – práve naopak, čím viac zdvorilosti do svojho života zaradia, tým lepšie sa budú cítiť a ich sebavedomie pekne porastie, a okrem toho ich to odpúta od negatívnych myšlienok. Každé ďakujem vyslovené úprimne a s úsmevom nás totiž robí šťastnejšími.

Zdroj: dailymail.co.uk  Foto: pixabay.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií