fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zelenského poradca rezignoval po falošných tvrdeniach o raketovom útoku na Dnipro

Oleksij Arestovyč tvrdil, že ukrajinská protivzdušná obrana zasiahla ruskú raketu predtým, ako zničila bytový dom v Dnipre.

Máte tip? napíšte nám mailom

17.1.2023 (Webnoviny.sk) – Poradca ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského Oleksij Arestovyč sa rozhodol rezignovať po falošných tvrdeniach o raketovom útoku na Dnipro. Ako referuje web Kyiv Independent, Arestovyč tvrdil, že ukrajinská protivzdušná obrana zasiahla ruskú raketu predtým, ako zničila bytový dom v Dnipre.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Arestovyč ako dôvod svojho odchodu uviedol „zásadnú chybu“, keďže ruské propagandistické kanály sa rýchlo snažili využiť jeho tvrdenie vo svoj prospech. Ukrajinské letectvo však túto správu rýchlo vyvrátilo a Arestovyč bol nútený ospravedlniť sa obetiam útoku.

Arestovyčovo vystupovanie mu získalo značné množstvo fanúšikov a výrazne zvýšilo jeho profil v médiách, kde bol v doterajšom priebehu vojny na Ukrajine často citovaný.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Dnipro, Raketový útok, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Zelenského poradca rezignoval po falošných tvrdeniach o raketovom útoku na Dnipro © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií