Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zelenský odmietol myšlienku prezidentských volieb, považuje ich za nezodpovedné

Na Ukrajine sa v posledných mesiacoch otvorila celoštátna diskusia o otázkach týkajúcich sa korupcie, spravodlivej mobilizácie a demokratického vládnutia.

7.11.2023 (SITA.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj odmietol myšlienku prezidentských volieb v krajine na budúci rok a vo svojom videopríhovore označil túto tému za „nezodpovednú“. Informuje o tom spravodajský web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Som presvedčený, že teraz nie je správny čas pre voľby. Ak potrebujeme ukončiť politický spor a pokračovať v jednotnej práci, v štáte existujú štruktúry, ktoré sú schopné ho ukončiť a dať spoločnosti všetky potrebné odpovede. Nezostal priestor na konflikty a cudziu hru proti Ukrajine,“ uviedol Zelenskyj.

Na Ukrajine sa v posledných mesiacoch otvorila celoštátna diskusia o otázkach týkajúcich sa korupcie, spravodlivej mobilizácie a demokratického vládnutia a preto časť spoločnosti začala mať dohady o volebnom procese.

„Musíme si uvedomiť, že teraz je čas obrany, čas boja, ktorý určí osud štátu a ľudí, nie čas pre manipulácie, ktoré od Ukrajiny očakáva len Rusko,” dodal ukrajinský prezident.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Viac k témam: Prezidentské voľby na Ukrajine, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident, vojna na Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Zelenský odmietol myšlienku prezidentských volieb, považuje ich za nezodpovedné © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií