fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zelenskyj chcel pred finále futbalových MS 2022 v Katare vyslať posolstvo mieru, FIFA mu to vraj zamietla

Rozhovory medzi kanceláriou Volodymyra Zelenského a FIFA údajne naďalej pokračujú.

Máte tip? napíšte nám mailom

16.12.2022 (Webnoviny.sk) – Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) zamietla žiadosť ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, ktorý navrhoval, aby strešný orgán svetového futbalu pred výkopom nedeľňajšieho finále majstrovstiev sveta v Katare prezentoval posolstvo mieru. Referuje o tom spravodajský web CNN.

Podľa nemenovaného zdroja Zelenského kancelária ponúkla, aby sa prezident Ukrajiny, ktorá už takmer desať mesiacov čelí vojne rozpútanej Ruskom, objavil vo videu pre fanúšikov na štadióne v Katare.

Zelenského kancelária vraj bola prekvapená negatívnou odpoveďou. “Mysleli sme si, že FIFA chce využiť svoje postavenie pre väčšie dobro,“ poznamenal zdroj CNN.

Dodal však, že rozhovory medzi ukrajinskými predstaviteľmi a FIFA v tejto súvislosti naďalej pokračujú. Televízia CNN požiadala FIFA o vyjadrenie, no tá zatiaľ neodpovedala.

Viac k témam: Majstrovstvá sveta MS vo futbale 2022 v Katare, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Zelenskyj chcel pred finále futbalových MS 2022 v Katare vyslať posolstvo mieru, FIFA mu to vraj zamietla © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií