fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zelenskyj na Mníchovskej bezpečnostnej konferencii vyzval spojencov, aby sa „ponáhľali“ s dohodami a dodávkami zbraní

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj tvrdí, že „neexistuje žiadna alternatíva k ukrajinskému víťazstvu“.

Máte tip? napíšte nám mailom

17.2.2023 (SITA.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj tvrdí, že „neexistuje žiadna alternatíva k ukrajinskému víťazstvu“. Ako referuje spravodajský web CNN, povedal to v piatok na Mníchovskej bezpečnostnej konferencii, kde globálni lídri diskutujú predovšetkým o vojne na Ukrajine.

Európa a sloboda

Zelenskyj zároveň opätovne loboval za prijatie svojej krajiny do Európskej únie a Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO). „V Európskej únii neexistuje žiadna alternatíva k Ukrajine.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

V NATO nie je žiadna alternatíva k Ukrajine. Nie je žiadna alternatíva k našej súdržnosti,“ povedal Zelenskyj prostredníctvom videa a dodal, že ľudia, Európa a sloboda nemôžu byť „predmetom kompromisu“.

Kremeľ destabilizuje región

Zelenskyj povedal svetovým lídrom, že dúfa, že v najbližších rokoch sa konferencia bude konať v povojnových podmienkach, keď už bude Ukrajina slobodná. Zároveň ich vyzval, aby sa „ponáhľali“ s dohodami, rozhodnutiami a dodávkami zbraní.

„Musíme sa poponáhľať. Potrebujeme rýchlosť v našich dohodách, rozhodnutiach a dodávkach, aby sme obmedzili ruské možnosti. Zatiaľ čo rokujeme o tom, ako posilniť našu obranu modernými tankmi, Kremeľ premýšľa o spôsoboch, ako zaškrtiť Moldavsko,“ skonštatoval Zelenskyj.

Prečítajte si tiež:
Kazašský prezident podpísal predĺženie prezidentského obdobia a premenovanie hlavného mesta

Viac k témam: Mníchovská bezpečnostná konferencia, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Zelenskyj na Mníchovskej bezpečnostnej konferencii vyzval spojencov, aby sa „ponáhľali“ s dohodami a dodávkami zbraní © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií