Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zelenskyj na návšteve v Prahe ocenil, že Česko podporuje Ukrajinu a neobzerá sa na Moskvu (video+foto)

Počas návštevy Česka sa stretol aj so 14-ročným ukrajinským chlapcom, ktorý je v krajine na liečení.

7.7.2023 (SITA.sk) – Volodymyr Zelenskyj zakončil svoju prvú návštevu Česka v pozícii ukrajinského prezidenta. Po štvrtkovom stretnutí s českým prezidentom Petrom Pavlom na Pražskom hrade ocenil, že „Česká republika sa neobzerá na Moskvu pri prijímaní svojich nezávislých rozhodnutí“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ako referuje web iDnes.cz, počas návštevy Česka sa stretol aj so 14-ročným ukrajinským chlapcom, ktorý je v krajine na liečení.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

„Českú účasť na osude Ukrajiny je poznať. Pociťujeme to na obrane, v politike, vo všetkom, čo robíme,“ povedal Zelenskyj. Česko je podľa neho dôležité v otázke vojenskej pomoci Ukrajine, v dodávkach zbraní, v podpore sankčnej politiky voči Rusku, ale aj v podpore vstupu Ukrajiny do EÚ a NATO. Ocenil aj to, že Česko prijalo státisíce utečencov.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Z Česka zamieril Zelenskyj do Istanbulu, kde bude rokovať s tureckým prezidentom Recepom Tayyipom Erdoğanom.

Viac k témam: Český prezident, oficiálna návšteva, pomoc Ukrajine, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident, utečenci z Ukrajiny, Vstup Ukrajiny do EÚ
Zdroj: SITA.sk – Zelenskyj na návšteve v Prahe ocenil, že Česko podporuje Ukrajinu a neobzerá sa na Moskvu (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií