Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zelenskyj odvolal armádneho veliteľa, pluk Azov ho obvinil z veľkých strát

Náčelník pluku Azov Krotevyč obvinil generála zo zneužívania moci a nekompetentného velenia.

25.6.2024 (SITA.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj odvolal z funkcie armádneho veliteľa Jurija Sodola a na jeho miesto vymenoval Andrija Hnatova. Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na vyhlásenie Zelenského kancelárie.

Zelenskyj neodôvodnil prepustenie veliteľa, ale personálna zmena sa udiala iba niekoľko hodín po tom, ako náčelník pluku Azov Bohdan Krotevyč požiadal Štátny úrad pre vyšetrovanie (SBI), aby prešetril ťažké straty spôsobené velením Sodola.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Krotevyč obvinil generála zo zneužívania moci a nekompetentného velenia, ktoré viedlo k strate veľkej časti územia Ukrajiny, a žiadal preveriť veliteľa, či to náhodou nebola spolupráca s Ruskom.

Hnatov je bývalý šéf štábu a zástupca veliteľa v operačnom veliteľstve Juh. Na jar minulého roka mal na starosti obranu mesta Bachmut v Doneckej oblasti. Pred ruskou anexiou slúžil aj na Kryme.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v júni 2024 (fotografie)

Viac k témam: Azov, Odvolanie, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Zelenskyj odvolal armádneho veliteľa, pluk Azov ho obvinil z veľkých strát © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií