Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zelenskyj oznámil zmenu vojenskej stratégie Ukrajincov a priznal pomalý pokrok, sú však stále motivovanejší než Rusi

Ukrajinský líder priznal, že pokrok Ukrajiny vo vojne je pomalý a v dôsledku dlhotrvajúceho konfliktu je „únava“.

5.11.2023 (SITA.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj povedal, že Ukrajina zvažuje zmenu svojej vojenskej stratégie a ešte raz zopakoval, že vojna sa nedostala do patovej situácie. Vyhlásil to v rozhovore pre televíznu stanicu NBC News.

„Naša armáda prichádza s rôznymi plánmi, s rôznymi operáciami, aby napredovala rýchlejšie a nečakane zasiahla Ruskú federáciu… Oni (Rusi, pozn.) si mysleli, že nám dajú mat, ale to sa nestalo. Nemyslím si, že nastal pat,“ povedal Zelenskyj.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ukrajinský líder v rozhovore priznal, že pokrok Ukrajiny vo vojne je pomalý a v dôsledku dlhotrvajúceho konfliktu je „únava“.

Trvá však na tom, že ukrajinskí vojaci sú „stále viac motivovaní než akíkoľvek Rusi, ktorí nás prišli na Ukrajinu zabiť“.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Zelenskyj oznámil zmenu vojenskej stratégie Ukrajincov a priznal pomalý pokrok, sú však stále motivovanejší než Rusi © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií