fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zelenskyj pricestoval do Talianska, stretne sa s Meloniovou či prezidentom Mattarellom

Vatikán potvrdil stretnutie pápeža so Zelenským krátko pred jeho príchodom do Ríma.

Máte tip? napíšte nám mailom

13.5.2023 (SITA.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu prišiel na návštevu Talianska, počas ktorej sa stretne s pápežom Františkom a talianskymi lídrami. Informovali o tom talianske štátne médiá.

Zelenskyj pricestoval na Medzinárodné letisko Rím Ciampino, uviedla tlačová agentúra ANSA.

Vatikán potvrdil stretnutie

Prezident Ukrajiny sa stretne s talianskou premiérkou Giorgiou Meloniovou, ktorá rozhodne podporuje vojenskú a ďalšiu pomoc Ukrajine, a s talianskym prezidentom Sergiom Mattarellom.

Presný harmonogram návštevy nebol zverejnený pre bezpečnostné obavy a Vatikán potvrdil stretnutie pápeža so Zelenským krátko pred jeho príchodom do Ríma.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Talianska štátna televízia informovala, že súčasťou ochranných opatrení je bezletová zóna nad Rímom a rozmiestnenie ostreľovačov na výškových budovách.

Mierová misia

Meloniová sa so Zelenským stretla v Kyjeve krátko pred prvým výročím začiatku otvorenej ruskej vojny proti Ukrajine. Pápež František sa naposledy s ukrajinským lídrom stretol v roku 2020.

Koncom apríla počas letu do Ríma z návštevy Maďarska pápež František novinárom povedal, že Vatikán je zapojený do mierovej misie, ale neposkytol detaily. Rusko ani Ukrajina takúto iniciatívu nepotvrdili.

Prečítajte si tiež:
Musíme v pomoci vytrvať tak dlho, ako bude potrebné. Ukrajina dnes nebojuje len za seba, tvrdí Káčer

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Talianska premiérka, taliansky prezident, Ukrajinský prezident, Vatikán
Zdroj: SITA.sk – Zelenskyj pricestoval do Talianska, stretne sa s Meloniovou či prezidentom Mattarellom © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií