fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zelenskyj pripúšťa ústup z Bachmutu, dodávky munície podľa neho posilnia obranu

Pre Zelenského je najdôležitejšie nestratiť armádu.

Máte tip? napíšte nám mailom

5.4.2023 (SITA.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v stredu pripustil možnosť stiahnutia vojakov z mesta Bachmut v Doneckej oblasti. Povedal, že situácia v Bachmute je „najzložitejšia“ v krajine, pretože toto mesto niekoľko mesiacov čelí útokom ruských síl. Referuje o tom spravodajský web CNN.

Nebezpečenstvo obkľúčenia

„Pre mňa je najdôležitejšie nestratiť našu armádu,“ povedal Zelenskyj počas stretnutia s poľským prezidentom Andrzejom Dudom vo Varšave.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„A určite, ak nastane moment ešte intenzívnejších udalostí a nebezpečenstvo, že v dôsledku obkľúčenia prídeme o ľudí, generál na mieste rozhodne správne. Som si tým istý.“

Nedostatok munície

Zelenskyj tvrdí, že v Bachmute sa spotrebuje najväčší počet zbraní a delostrelectva. „A je ich dennodenný nedostatok. Máme delostrelectvo, potom máme dosť nábojov na našej strane, potom ich máme menej. To sa stáva každý deň. V niektorých oblastiach Bachmutu máme úspech, postupujeme vpred, alebo nie, a opäť sa sťahujeme na svoje pozície. Sme však v Bachmute a nepriateľ Bachmut neovláda. Takáto je dnešná situácia,“ podotkol.

Podľa Zelenského dodávky munície od spojencov posilnia obranu ukrajinskej armády. „Čím viac vhodnej munície dorazí na Ukrajinu, tým rýchlejšie budeme bojovať so situáciou nielen v Bachmute, ale na celom území našej krajiny,“ zakončil ukrajinský prezident.

Prečítajte si tiež:
Europoslanci potvrdili svoju podporu pri pomoci Ukrajine, vyzvali na seriózne zváženie dodávania stíhačiek a zbraní

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Zelenskyj pripúšťa ústup z Bachmutu, dodávky munície podľa neho posilnia obranu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií