Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zelenskyj vraví, že okupanti budú mať strach prísť ku Krymu 

Zelenskyj zavítal do Odesy predovšetkým preto, aby zablahoželal vojakom námorných síl ukrajinskej armády k ich sviatku.

2.7.2023 (SITA.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj je presvedčený, že Rusi sa budú báť priblížiť k polostrovu Krym a k brehom Azovského mora. Ako referuje web Ukrajinská pravda, povedal to počas nedeľňajšej návštevy Odesy.

„Nepriateľ rozhodne nebude diktovať podmienky v Čiernom mori a okupanti sa budú musieť báť priblížiť sa k nášmu ukrajinskému Krymu a k našim brehom Azovského mora, ako sa už ruské lode boja priblížiť k nášmu čiernomorskému pobrežiu. Stačí si pripomenúť, aké ambície malo Rusko na začiatku totálnej agresie a ktoré z týchto ambícií sú teraz na dne Čierneho mora,“ vyhlásil.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Zelenskyj zavítal do Odesy predovšetkým preto, aby zablahoželal vojakom námorných síl ukrajinskej armády k ich sviatku. Povedal, že ocenil najlepších a zablahoželal kadetom Inštitútu námorných síl námornej akadémie v Odese. Navštívil aj zranených vojakov v nemocnici.

Viac k témam: Čierne more, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Zelenskyj vraví, že okupanti budú mať strach prísť ku Krymu  © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií