fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zelenskyj vystúpi v Holandsku s príhovorom za spravodlivý mier a navštívi Medzinárodný trestný súd v Haagu

Príhovor by mal mať názov Nie je mier bez spravodlivosti.

Máte tip? napíšte nám mailom

4.5.2023 (SITA.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v stredu pricestoval do Holandska, aby vo štvrtok vystúpil s príhovorom v Haagu.

Príhovor a Medzinárodný trestný súd

Informuje o tom spravodajský portál CNN s odvolaním sa na holandského verejnoprávneho vysielateľa NOS. Príhovor by mal mať názov Nie je mier bez spravodlivosti.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Zelenskyj by mal vo štvrtok podľa NOS navštíviť aj Medzinárodný trestný súd v Haagu, kde vyšetrujú vojnové zločiny spáchané počas ruskej invázie na Ukrajinu.

Lídri severných krajín

Ukrajinský prezident do Holandska pricestoval z Fínska, kde sa v stredu stretol s lídrami severských krajín.

Fínsky prezident vo vyhlásení pred týmto stretnutím uviedol, že premiéri Švédska, Nórska, Dánska a Islandu plánujú diskutovať o vojne na Ukrajine a iniciatíve Kyjeva „za spravodlivý mier“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: SITA.sk – Zelenskyj vystúpi v Holandsku s príhovorom za spravodlivý mier a navštívi Medzinárodný trestný súd v Haagu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií