Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zelenskyj vyzval lídrov EÚ, aby splnili svoje sľuby o poskytnutí zbraní v boji proti ruskej agresii

Zelenskyj sa poďakoval krajinám, ktoré sľúbili Kyjevu techniku, zbrane a muníciu, ale zdôraznil, že ich Ukrajinci potrebujú „urgentne na bojisku“.

27.6.2024 (SITA.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyzval lídrov v Európskej únii (EÚ), aby splnili svoje sľuby o poskytnutí vojenskej techniky pre boj jeho krajiny proti ruskej agresii.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Musíme pracovať na ďalších krokoch, povedal Zelenskyj novinárom v Bruseli, kam prišiel na samit lídrov EÚ len pár dní po tom, čo euroblok oficiálne začal prístupové rokovania s Ukrajinou. S lídrami bude podľa jeho slov diskutovať „o urgentných veciach, jednou z nich je protivzdušná obrana“.

Zelenskyj sa poďakoval krajinám, ktoré sľúbili Kyjevu techniku, zbrane a muníciu, ale zdôraznil, že ich Ukrajinci potrebujú „urgentne na bojisku“.

Očakáva sa, že lídri podpíšu dokument o bezpečnostných záväzkoch voči Ukrajine, ktorý v podstate zhŕňa to, čo EÚ robí pre krajinu z hľadiska finančnej, vojenskej a inej pomoci od invázie ruských síl vo februári 2022. S Kyjevom už niekoľko krajín podpísalo takéto dohody, ktoré ponúkajú dlhodobý záväzok pomôcť mu, a to aj po skončení vojny s Ruskom.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v júni 2024 (fotografie)

Viac k témam: pomoc Ukrajine, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Zelenskyj vyzval lídrov EÚ, aby splnili svoje sľuby o poskytnutí zbraní v boji proti ruskej agresii © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií