fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Žena namiesto 30-tisícovej výhry prišla o 1300 eur, naletela podvodnej súťaži

Polícia vedie v prípade trestné stíhanie za podvod spáchaný v súbehu s trestným činom neoprávneného vyrobenia a používania platobného prostriedku.

Máte tip? napíšte nám mailom

13.3.2023 (SITA.sk) – Namiesto vysokej výhry prišla žena z obce Zbojné (okres Medzilaborce) o 1 300 eur. Ako informovala prešovská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, žena na internete reagovala na príspevok, ktorý ponúkal ako hlavnú výhru osobné motorové vozidlo. Neskôr jej bola doručené správa, že sa stala výhercom druhého miesta. Hodnota výhry bola 30-tisíc eur.

Žena následne vyplnila všetky požadované údaje na internetovom odkaze týkajúce sa aj jej bankového účtu.

„Riadila sa pokynmi, ktoré jej boli zaslané. Bola presvedčená, že jej výhra bude pripísaná na účet. Zistila ale, že z jej účtu boli neoprávnene vykonané prevody v prospech iného účtu a to vo výške 200 eur a neskôr vo výške 1 100 eur,“ skonštatovala Ligdayová. Polícia vedie v prípade trestné stíhanie za podvod spáchaný v súbehu s trestným činom neoprávneného vyrobenia a používania platobného prostriedku.

Viac k témam: Online podvod, Podvodníci
Zdroj: SITA.sk – Žena namiesto 30-tisícovej výhry prišla o 1300 eur, naletela podvodnej súťaži © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií