fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Žena sa chytila do klasickej pasce a prišla o stovky eur. Ako sa vyhnúť takýmto či podobným podvodom?

Polícia pripomína niekoľko rád, ako sa vyhnúť takýmto či podobným podvodom.

Máte tip? napíšte nám mailom

5.5.2023 (SITA.sk) – Do už klasickej pasce podvodníkov sa podľa polície chytila v uplynulých dňoch 39-ročná žena z obce v okrese Humenné. Prišla tak minimálne o 650 eur. Ako v piatok informoval prešovský krajský policajný hovorca Daniel Džobanik, podvodníci ženu kontaktovali prostredníctvom mobilnej aplikácie.

Trestné stíhanie

Pod falošnou zámienkou výhry od obchodného reťazca od nej vylákali prihlasovacie údaje k jej účtu. Z neho potom za použitia vylákaných prihlasovacích údajov neoprávnene vykonali platby v spomínanej sume.

Humenský vyšetrovateľ začal v tomto prípade trestné stíhanie pre prečin neoprávnené vyrobenie a používanie platobného prostriedku a podvod.

Rady od polície

Džobanik v tejto súvislosti pripomenul niekoľko rád, ako sa vyhnúť takýmto či podobným podvodom. „Ak ste sa do žiadnej súťaže nezapojili, nemôžete ani nič vyhrať. Tak, ako na ulici nedáte cudziemu človeku do ruky vašu kartu, tak rovnako neposielajte údaje z karty niekomu, koho nepoznáte,“ upozornil.

Zároveň radí neposielať svoje údaje z karty po doručení SMS-ky z banky, v ktorej ani prijímateľ správy nemá účet. „Nekonajte unáhlene, preverujte si informácie, zvlášť ak od vás niekto pýta údaje k vášmu účtu či platobnej karte,” dodal.

Prečítajte si tiež:
Protest proti vysokým cenám za energie zablokuje hlavný ťah na Donovaly

Viac k témam: Krimi, Mobilná aplikácia, Podvod
Zdroj: SITA.sk – Žena sa chytila do klasickej pasce a prišla o stovky eur. Ako sa vyhnúť takýmto či podobným podvodom? © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií