fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Túto ženu pozvali spolužiaci na stretnutie po 20-tich rokoch. Na pozvánku reagovala prostredníctvom sociálnej siete, kde si jej dojemný odkaz vyslúžil viac než 50-tisíc lajkov a takmer 6-tisíc zdieľaní

Máte tip? napíšte nám mailom

Spolužiaci jej poslali pozvánku na školské stretnutie po 20-tich rokoch. 36-ročnú ženu tým prekvapili a venovala im na Facebooku silný odkaz.

Keďže Švédka Annica mala z pozvánky od spolužiakov zmiešané pocity, rozhodla sa so svojimi spomienkami na školské časy podeliť s ľuďmi prostredníctvom Facebooku. Annica, ktorú spolužiaci šikanovali, napísala takýto odkaz:

“Drahá trieda 9. C

Ďakujem za vaše pozvanie na stretnutie po dvadsiatich rokoch. Nemôžem uveriť tomu, že už uplynulo toľko rokov od doby, kedy sme sa so školou rozlúčili. Je veľmi dobré, že vo vás zostali aj po toľkej dobe krásne spomienky na školské časy. Pre mňa však toto obdobie ostalo veľmi temným.

Možno si spomínate na to, že som v ôsmom ročníku prestúpila do inej triedy. Spravila som tak preto, aby som viac nepočula ten tichý odpor, ktorý som cítila, keď som prechádzala okolo vás po chodbe; aby som sa vyhla vášmu hlúpemu výsmechu za mojím chrbtom a aj tým chladným pohľadom, ktoré som cítila aj počas vyučovania.

Najzaujímavejšie na tom je, že na tie pocity nikdy nezabudnem. Ani po dvadsiatich rokoch. Stále v hlave počujem tie vaše piskľavé hlasy, ktoré mi pripomínajú, že som k ničomu. I keď, samozrejme, vo svojom vnútri viem, že to nie je pravda. 

Verím však, že z vás vyrástli dobrí a slušní ľudia. Niektorí z vás už majú aj deti, a tak dúfam, že sa nikdy nebudú zobúdzať so strachom, že nechcú ísť do školy. To si totiž nezaslúži nikto.

P.S. Mimochodom namiesto toho, aby som utratila peniaze na cestu za vami do Štokholmu, darovala som radšej 2 000 dolárov organizácii, ktorá sa venuje školskej šikane.”

Po tomto silnom a dojemnom odkaze väčšina sa jej väčšina spolužiakov ospravedlnila formou listu.

Prečítajte si tiež:
TOP 10 najkratšie trvajúcich vojen v histórii

Zdroj: Facebook

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií