fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Žena v Trnave vyhodila z okna šteniatko! Pád z 15-metrovej výšky neprežilo

“BEŠTIA V ĽUDSKEJ KOŽI” aj tak nazvala Slovenská polícia na sociálnych sieťach ženu, ktorá v piatok vyhodila z okna šteniatko.

Máte tip? napíšte nám mailom

Prípadom sa už zaoberá vyšetrovateľ a vo veci začal trestné stíhanie pre prečin týranie zvierat.

 

,,K úhynu približne 5-mesačného šteniatka nezistenej rasy prišlo v piatok, krátko pred 22:00 h v trnavskej ubytovni,” informuje polícia. Osoba mala podľa informácií psíka vyhodiť cez okno, z výšky asi 15 metrov. Po dopade na zem došlo k okamžitému úhynu. Policajti krátko na to zadržali podozrivú osobu.

Podľa informácií TV Markíza išlo o 33-ročnú Trnavčanku, ktorú policajti následne zadržali a aj vypočuli. Po výsluchu ju pustili na slobodu. Okolnosti nešťastia vyšetruje polícia aj za pomoci znalca.

o
zdroj: facebook.com/policiaslovakia
o
zdroj: facebook.com/policiaslovakia
o
zdroj: facebook.com/policiaslovakia

Okolnosti incidentu polícia naďalej vyšetruje a to aj za pomoci znalca

,,Pripomíname, že už 2 roky je v platnosti zákon, podľa ktorého zviera nie je vec, ale živá cítiaca bytosť,” informuje polícia. Pod týraním zvieraťa sa chápe napríklad nedostatok jedla a pitia, štvanie zvierat proti sebe, opustenie zvieraťa za účelom zbavenia sa ho, spôsobovanie bolesti a podobne.

Osobe môže za takéto konanie hroziť strata slobody až na 2 roky. Ak sa dopustí osoba na viacerých zvieratách, závažnejším spôsobom alebo na verejnosti, sadzba je vyššia a to na 1 až 5 rokov

Prečítajte si tiež:
MIMORIADNE: Útok na Základnej škole vo Vrútkach: Dvaja mŕtvi, päť zranených, medzi nimi aj deti
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj facebook tvnoviny

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií