fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Žena vhodila pár kociek ľadu s oblečením do sušičky a začali sa diať neuveriteľné veci

Pranie oblečenia je súčasťou každodenného života. Doby, kedy sa oblečenie pralo na rumpli alebo v potoku, už sú dávno preč, ale stále nájdete ľudí, ktorí túto techniku vykonávajú aj dnes.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na niektorých miestach planéty to ani inak nejde, pretože ľudia nemajú k dispozícii moderné technológie. My, čo žijeme v modernom svete, používame na pranie automatické práčky, ktoré všetko urobia za nás. Našou jedinou úlohou je iba vložiť špinavé oblečenie do bubna práčky, pridať prací prášok, aviváž, zvoliť vhodný program a pustiť. Potom už len čakať, až sa bielizeň vyperie a nechať ho usušiť. Viete, čo by sa stalo, keby ste do sušičky vložili kocky ľadu? Táto žena to vyskúšala a od tej doby na to nedá dopustiť.

Vyprať, usušiť, vyžehliť

Veľa ľudí perie každý deň, pretože majú špinavé prádlo a nechcú po svete chodiť neupravení a smradľaví. Práčka za nás všetko vyperie a my si medzitým môžeme pustiť napríklad obľúbený film v televízii. Následne bielizeň necháme uschnúť na slniečku alebo v sušičke. Nakoniec nás čaká posledná fáza a tou je žehlenie. Ak nechcete, aby vyprané prádlo zostalo pokrčené a nevzhľadné, žehlenie je nutnosť.

Zábavné žehlenie

Mnoho ľudí však žehlenie nemá v láske, pretože to vždy zaberie obrovské množstvo času. Navyše je to pomerne nepríjemná činnosť, ktorá ľudí nebaví. Len pre malú časť ľudí je žehlenie zábavou. Ak začnete však používať metódu s ľadom, stane sa žehlenie zábavou aj pre vás. Je to nesmierne jednoduché a praktické, stačí len vyskúšať.

Prečítajte si tiež:
12 nápadov, ako si vytvoriť malú zeleninovú záhradku

Tajomstvo v kocke ľadu

Riešenie spočíva v tom, že vezmete prádlo, ktoré chcete usušiť, a vložíte ho do sušičky. Následne do nej pridáte niekoľko kociek ľadu z mrazničky. Nastavíte sušičku na maximálny výkon, pustíte a necháte bežať 5 minút. Akonáhle bielizeň vytiahnete, nenájdete na ňom žiadne zmuchlaniny. Bude krásne rovné a vyžehlené. Tajomstvo je v uvoľňovaní pary z ľadu počas sušenia. Metóda je rýchla a bezpečná.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj Prosvet.cz
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií