Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovenský „Perníkový tatko“ v sukni? Trenčianke hrozí až 15 rokov, našli u nej marihuanu aj pervitín

Trenčín 13. mája (TASR) – Krajský vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície z Trenčína obvinil z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov a prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi 40-ročnú ženu z Trenčína.

Ako o tom informoval trenčiansky krajský policajný hovorca Pavol Kudlička, obvinená si mala neoprávnene zabezpečovať drogy (pervitín, kokaín a marihuanu), ktoré mala následne dodávať konzumentom drog. Pri domovej prehliadke našla polícia pervitín a marihuanu.

„Celkové množstvo zadržanej marihuany zodpovedá minimálne 62 bežným jednorazovým dávkam drogy a celkové množstvo zadržaného pervitínu zodpovedá minimálne piatim bežným jednorazovým dávkam drogy. Obvinenej v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na desať až 15 rokov,“ doplnil Kudlička. Dodal, že krajský vyšetrovateľ spracoval podnet na vzatie obvinenej do väzby.

Beautiful Boy rieši najmä závislosť od pervitínu

V súvislosti s drogovou závislosťou odporúčame film Beautiful Boy. Zaznamenáva srdcervúcu, no zároveň aj inšpirujúcu skúsenosť s prežitím, recidívou a vyliečením v rodine, ktorá sa vyrovnáva so závislosťou. Tá ich máta ako temný tieň po dobu niekoľkých rokov. Písali sme o tom v januári.

Za dôležitý faktor pokladáme vhodne vysvetlenú závislosť, najmä od pervitínu, ktorou filmový Nic trpel. V snímke bolo jasne a neodškriepiteľne vysvetlené, ako samotná látka funguje, čo užívateľom spôsobuje a prečo je také náročné zbaviť sa závislosti od tejto konkrétnej drogy.

Zdroj titulnej fotky: ibtimes.uk, unsplash.com

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií