fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Žene sľúbili 16-tisíc eur a takmer prišla o sedem. Nedajte sa oklamať, radí polícia

Žena sa stala obeťou bitcoinového podvodníka.

Máte tip? napíšte nám mailom

6.12.2022 (Webnoviny.sk) – Bardejovskí kriminalisti vyšetrujú prípad podvodu, ktorého obeťou sa stala 54-ročná žena. Ako informoval prešovský krajský hovorca Daniel Džobanik, koncom novembra ju telefonicky kontaktoval neznámy páchateľ a opýtal sa jej, či obchoduje s bitcoinom a oznámil jej, že zarobila 16-tisíc eur.

Údaje o platobnej karte

Po následnej vzájomnej komunikácii mu žena poskytla údaje o svojej platobnej karte ako aj ďalšie údaje, ktoré od nej žiadal.

„S týmito údajmi sa napojil na jej počítač a previedol z jej účtu na iný účet sumu vo výške 6 990 eur,“ upozornil Džobanik.

Nepodliehajte stresovej situácii

Po tomto zistení poškodená okamžite kontaktovala políciu a promptnou prácou policajtov sa podarilo zaistiť časť finančných prostriedkov vo výške viac ako 3 800 eur.

„Nedajte sa oklamať. No ak sa tak už stane, v čo najkratšom čase kontaktujte políciu. Pokiaľ tak urobíte, je ešte šanca zachrániť, ak už nie celú sumu, tak aspoň časť peňazí. Pokiaľ z akýchkoľvek dôvodov nechcete políciu kontaktovať, zdôverte sa s tým svojim najbližším,“ radí policajný hovorca v súvislosti s týmto prípadom, v ktorom bardejovský vyšetrovateľ vedie trestné stíhanie pre prečin podvodu.

Prečítajte si tiež:
Kreslo primátora Vysokých Tatier chcú obsadiť piati kandidáti, do volieb idú ako nezávislí

Zároveň pripomenul, že na vykonanie bezhotovostného prevodu nie je potrebné číslo na platobnej karte, ale číslo účtu. „Nepodliehajte stresovej situácii, do ktorej vás volajúci úmyselne vmanévruje a ani vidine ľahkého zárobku,“ dodal Džobanik.

Viac k témam: Bitcoin, Krimi, Podvod, Trestné stíhanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Žene sľúbili 16-tisíc eur a takmer prišla o sedem. Nedajte sa oklamať, radí polícia © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií