fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ženy sa vyrovnali mužom: Neuveríte, čo ich konečne bude spajáť na toaletách

Máte tip? napíšte nám mailom

Po viac ako 2000 rokoch sa ženy konečne dočkali rovnakého práva ako muži. Už nikdy viac nebudú musieť čakať v rade na toalety či sa skrývať v kríkoch. Ženské pisoáre sú na svete a postupne ich testujú v jednotlivých krajinách!

Lapee je názov pre prvý skupinový pisoár pre ženy. Vyrobený je v Dánsku a nápad na jeho zhotovenie za zrodil v hlavách dvoch študentov architektúry. Gina Perier a Alexander Egebjerg sú autormi tejto prevratnej novinky, ukazujúcej rovnosť medzi oboma pohlaviami.

Názov Lapee je odvodený od anglického slovesa to pee – cikať. Za týmto jednoduchým názvom sa skrýva ružová ženská pevnosť v tvare špirály, ktorá v sebe ukrýva 3 ženské pisoáre. Nejedná sa však o štandardné toalety, nakoľko sa na Lapee nesadá, ale je potrebné prejsť do jemného podrepu.

Koniec prekríženým stehnám!

Súkromie cikajúcej dámy je však plne zachované, nakoľko z Lapee jej trčí len hlava. Práve toto je považované za obrovskú výhodu a preto sa Lapee stávajú neoddeliteľnou súčasťou festivalov. Žena môže aj naďalej vnímať atmosféru festivalu, uvoľniť pri tom svoje svaly a neprivolať si cysticídu.  

Lapee je vyrobený z polyetylénu, je 100% recyklovateľný a ľahko prepraviteľný. K jeho prevádzke nie je potrebná ani voda, ani elektrina a je jednoducho pripojiteľný na kanalizáciu. Napriek tomu však disponuje aj doplnkovou nádržou s objemom 1100 litrov, čo je ekvivalent 3 žien, ktoré by nepretržite močili počas 48 hodín.

Lapee po vzore Dánska teraz prichádza do Francúzska. Jeho testovanie prebehne na letnom festivale Summer Vibration v meste Sélestat. Nezabudnime však pripomenúť, že v Paríži v súčasnosti prebieha testovanie ženských pisoárov Madame Pee. Jedná sa však o iný model dámskych pisoárov z dielne Nathalie des Isnards.

Prečítajte si tiež:
Najnovšie informácie z krízového výboru: Igor Matovič predstavil nový permanentný krízový štáb

Ženské pisoáre sa mnohým zdajú absolútne bizarné, nemôžme im ale uprieť originalitu a využiteľnosť. Aj vďaka nim sa blíži koniec dlhým radám na dámskych toaletách, prekríženým stehnám či cystitíde.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií