fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zadok: Viete o ňom všetko? Toto sú TOP fakty o ženskom zadočku!

Terč mužských pohľadov a ženských komplexov – tak by sa dal stručne charakterizovať ženský zadoček. Viete o ňom všetko? Možno vás prekvapíme. Podľa štúdie realizovanej odborníkmi z University of Oxford sú ženy s väčším pozadím inteligentnejšie. S akými ďalšími závermi prišli?

Máte tip? napíšte nám mailom

Ženský zadok je považovaný za jednu z najsexi častí tela. Preto sa muži za ženami otáčajú a pohľad zapichnú práve na toto miesto. To však veľmi dobre vieme, ale je veľa vecí, ktoré si o našom pozadí neuvedomujeme.

Fakty o ženskom zadočku

Viete prečo niektoré ženy tak nádherne krútia zadočkom? Spýtajte sa ich ortopéda. Na svete chodia milióny ľudí s nerovnako dlhými končatinami. Napríklad, sexi kolegyňa, ktorá zvodne točí zadočkom a vám sa to samozrejme páči… Najskôr je to zapríčinené tým, že má jednu nohu kratšiu ako druhú.

Napríklad Marilyn Monroe, ktorá vďaka svojej ladnej chôdzi (lepšie povedané vrtením zadku) bola obdivovaná nespočetným množstvom mužov. Určite by nikomu nenapadlo, že práve za jej chôdzu mohol niekoľkocentimetrový “defekt”.

Kurtízánky (príslušníčky kráľovského dvora) v starovekom Grécku neukazovali mužom prsia, ale odhaľovali pred nimi zadky. Grékov nepriťahovali veľmi prsia, ale zadočky zato veľmi.

Zadok je najväčšia svalová skupina na našom tele

Zároveň je jednou z najmenej namáhaných, preto sa ťažko tvaruje.

Vedeli ste, že ak chlap bude plieskať ženu po zadočku, bude slečna šťastná? Na zadočku majú ženy totiž veľa citlivých nervových zakončení prepojených s mozgom. Popri ťapkaní sa v ženskom tele vyplavuje hormón serotonín, ktorý dokáže prebudiť pocity šťastia.

Prečítajte si tiež:
Šokujúce. Takéto veci sa vám môžu stať, keď budete jesť veľa cukru!

Japonci nevyrábajú len vystužené podprsenky, ale aj gaťky s vypchávkami. Japonky si dokonca môžu vybrať medzi košíčkami A, B, C podobne ako u podprseniek. Ázijské ženy týmto spôsobom opticky “prifukujú” svoje miniatúrne zadočky, aby boli pre mužov viac atraktívnejšie.

Ak si žena skúša nohavice, hlavným kritériom pri výbere je, ako vyzerá v nich jej zadok. Farba, strih a materiál sú až na ďalších miestach.

Zadok je podľa prieskumu na ôsmom mieste z vecí, ktoré si muž všimne na žene.

Dermatologička Angela Lamb upozorňuje, že rakovina kože sa objavuje i na miestach ako genitálie, podpazušie, prsty na rukách a zadok. Nezáleží pritom, či ho vystavujete priamemu slnku.

Fakty o ženskom zadočku
Fakty o ženskom zadočku Zdroj: Healthline

Mať ideálny zadok je doslova raritou. Vyžaduje si veľa driny na formovanie tela.

Žien s ideálnym zadkom je najmenej. Pretože ak máte postavu tvaru hruška, večne sa snažíte zhodiť prebytočný tuk z tejto oblasti. Naopak, ak máte postavu tvaru jablko, váš zadok je „mužský“, malý a nevýrazný. Chýbajú vám Venušine ženské krivky.

Ak máte viac tuku v zadku ako na bruchu, riziko cukrovky či srdcových chorôb u vás rapídne klesá.

Prečítajte si tiež:
Obetuj 5 minút a vykúzli perfektný účes, s ktorým budeš neodolateľná

Brazílske ženy najčastejšie navštevujú ordinácie plastických chirurgov práve kvôli svojím zadočkom. To preto, že v Južnej Amerike dbajú na pekný zaoblený zadoček oveľa viac, než na veľké prsia. “Krásne pozadie je symbolom Brazílie, rovnako ako má Paríž svoju Eiffelovku”, tvrdí do hneda opálená krásavica, ktorá tancuje na najznámejšom karnevale na svete.

V praveku mužov najviac priťahovali ženy s veľkým zadkom

Pretože sa vtedy súložilo výhradne zozadu, vykŕmený zadok predstavoval väčší sexuálny zážitok. Keď sa ľudia začali milovať tvárou v tvár, ženské telo zareagovalo rastom pŕs. Prsia sú tak v podstate takým malým zadočkom, vďaka ktorému žena láka muža spredu.

Pokiaľ nedokážete odhadnúť, či je váš zadok proporčne vyvážený, rozlúsknuť túto dilemu vám pomôže britský profesor Manning z univerzity v Lancashire. Zostavil rovnicu dokonalého ženského pozadia – objem pása vydeľte objemom bokov.

Nech by ste precvičovali paže a stehná akokoľvek intenzívne, toľko svalovej hmoty, ako je v zadnej časti tela, sa vám nepodarí vybudovať.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj BuzzFeed

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií