fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ženu v obci Ďurďové pri prechádzke so psom napadlo stádo kráv, do nemocnice ju musel odviezť vrtuľník

Pacientku v stabilizovanom stave s podozrením na poranenie hlavy a krku vrtuľníkom transportovali do Fakultnej nemocnice v Žiline.

Máte tip? napíšte nám mailom

26.2.2023 (SITA.sk) – Žilinská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby (VZZS) v nedeľu popoludní zasahovala v obci Ďurďové (okres Považská Bystrica), kde mladú ženu pri prechádzke so psom napadlo na poli stádo kráv.

Zranená žena si pomoc dokázala privolať sama. „Podchladená pacientka bola pri vedomí, pričom sa sťažovala na silné bolesti hlavy a krku. Lekárka jej poskytla primárne zdravotné ošetrenie, podala liečbu od bolesti a následne ju záchranári preložili na palubu,” priblížila záchranársku akciu hovorkyňa VZZS-ATE Zuzana Hopjaková.

Doplnila, že pacientku v stabilizovanom stave s podozrením na poranenie hlavy a krku vrtuľníkom transportovali do Fakultnej nemocnice v Žiline.

Viac k témam: dobytok, Napadnutie
Zdroj: SITA.sk – Ženu v obci Ďurďové pri prechádzke so psom napadlo stádo kráv, do nemocnice ju musel odviezť vrtuľník © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií