fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ženu zadržanú v súvislosti so smrťou prokremeľského vojenského blogera obvinili z terorizmu

V pondelok úrady zverejnil video, kde sa žena pravdepodobne pod nátlakom priznala, že sošku priniesla. Dvadsaťšesťročná žena však nepovedala, že vedela, že nastane výbuch, ani nepriznala žiadnu ďalšiu úlohu.

Máte tip? napíšte nám mailom

4.4.2023 (SITA.sk) – Podozrivú ženu, ktorú zadržali v súvislosti s explóziou, pri ktorej v Petrohrade zahynul známy prokremeľský vojenský bloger, obvinili z terorizmu. Informuje o tom spravodajský portál BBC s odvolaním sa Vyšetrovací výbor Ruskej federácie, ktorý sa zaoberá závažným zločinom.

Údajné dôkazy o zapojení Ukrajiny

Dariu Trepovovú v utorok , kde súd rozhodne o tom, či ju budú naďalej držať vo väzbe. Očakáva sa, že prokurátori požiadajú súd o predĺženie väzby a aj výbor uviedol, že to súdu odporučí.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Vyšetrovací výbor tiež uviedol, že má dôkazy, že útok zorganizovali ukrajinské bezpečnostné služby s pomocou protikorupčnej nadácie uväzneného ruského opozičného vodcu Alexeja Navaľného. Poradca ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoľak však označil výbuch za súčasť ruského „vnútorného politického boja“.

Atentát na ruského vojnového blogera

Štyridsaťročný Vladlen Tatarskij, vlastným menom Maxim Fomin, zahynul v nedeľu, keď viedol diskusiu v kaviarni na brehu rieky Nevy v historickom centre Petrohradu. Explózia zároveň zranila viac ako 30 ľudí. Výbuch spôsobila soška, ktorú dostal Tatarskij.

V pondelok úrady zverejnil video, ktoré je pravdepodobne natočené pod nátlakom a bolo v ňom počuť ako Trepovová priznala, že priniesla sošku do kaviarne, ktorá neskôr vybuchla. Dvadsaťšesťročná žena však nepovedala, že vedela, že nastane výbuch, ani nepriznala žiadnu ďalšiu úlohu.

Prečítajte si tiež:
Ruské bombardovanie zabilo pracovníka centra humanitárnej pomoci, celkový počet obetí je už viac ako 6-tisíc

Viac k témam: Atentát, Bloger, rusko-ukrajinský konflikt, Teroristický útok
Zdroj: SITA.sk – Ženu zadržanú v súvislosti so smrťou prokremeľského vojenského blogera obvinili z terorizmu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií