fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ženy, ktoré si neuvedomujú svoju hodnotu, ostávajú často v nefunkčných vzťahoch. Vieš, prečo to tak je?

Máte tip? napíšte nám mailom

Aj keď to znie možno hrozne a väčšina z nás si to len nerada priznáva, byť vo vzťahu znamená mať aj nejaké povinnosti a záväzky, na základe ktorých musíme prispôsobiť aj naše správanie sa. Často však spadáme, najmä my ženy do extrému, kedy tolerujeme nášmu partnerovi aj nevhodné správanie a ostávame vo vzťahu, strácajúc svoju hodnotu. Nikdy som pre takéto ženy nemala pochopenie a vysvetlím ti prečo.

Ženy, ktoré sa boja ostať samy

Jedným z najčastejších dôvodov, prečo ženy podľa mňa ostávajú vo vzťahoch s mužmi, ktorí sa im nevenujú, sú im neverní, týrajú ich alebo iným spôsobom ponižujú, je ten, že ženy sa boja ostať samy. Možno je to strach z toho, že si už nikdy nenájdu partnera alebo sa obávajú reakcie spoločnosti na to, že nikoho nemajú. Dnes sa totiž považuje mať partnera v podstate neustále za akýsi štandard. A ktokoľvek sa z tohto štandardu vymyká, na toho sa pozerá divne.

Ženy, ktoré sú od svojich partnerov závislé

Potom je tu skupina žien, ktorá je doslova závislá od svojich partnerov, a preto je pre ne nepredstaviteľné, že by ich mali opustiť, keď sa ich partneri nesprávajú, ako sa vo vzťahu očakáva. Tolerujú násilie, neveru, čokoľvek. A nehovorím len o tom, že sú závislé od svojich partnerov finančne alebo materiálne. Sú to ženy, ktoré celý svoj život a program prispôsobujú mužovi, a preto si nevedia predstaviť, že by to tak nebolo.

Prečítajte si tiež:
Nádherné majstrovské veľdielo! Toto presne ti napadne pri kresbách tohto umelca

Ženy, ktoré sa cítia nedostatočné

Ďalšou skupinou žien, ktorá je na tom asi najhoršie, sú tie, ktoré sa cítia bez partnera nedostatočné. Sú to práve tie ženy, ktoré si neuvedomujú svoju hodnotu a cenu, nedokážu si uvedomiť, aké sú ich prednosti, a preto potrebujú, aby im to niekto neustále opakoval a zdôrazňoval. Práve na to potrebujú partnera.

Ženy akosi často zabúdajú na svoju hodnotu. Stávajú sa dokonale reprezentatívnymi pred kamarátmi, skvelými kuchárkami, vášnivými milenkami a skrývajú sa do škrupinky. Strácajú samé seba a svoju hodnotu len preto, lebo si myslia, že im ju dá práve vzťah s niekým iným. Pravdou však je, že kým si žena sama neuvedomuje svoju hodnotu, neuvedomí si ju ani pri partnerovi, alebo vďaka nemu.

Žena, ktorá si uvedomuje svoju hodnotu, nikdy nedovolí, aby bola zneužívaná.

Žena, ktorá si uvedomuje svoju hodnotu, nikdy nedovolí, aby bola týraná.

Žena, ktorá si uvedomuje svoju hodnotu, nikdy nebude len spríjemnením voľného času.

Žena uvedomujúca si svoju hodnotu je tá, ktorá nebude ostávať v nefungujúcom vzťahu len preto, aby cítila voči ostatným dostatočná.

Prečítajte si tiež:
Čo Slováci vyhľadávajú v prehliadači Google a čo vyhralo v roku 2015?

Foto: Pixabay

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií