fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ženy najčastejšie trápia tieto fóbie

Máte tip? napíšte nám mailom

Rôzne fóbie môžu postihnúť rôznych ľudí. Existujú však aj také, ktoré častejšie postihujú ženy než chlapov a sú to tieto. Trpíš niektorou aj ty?

Arachnofóbia

Áno, ide o strach z pavúkov. Tento strach je najrozšírenejšou fóbiou žien. Arachnofóbia sa prejavuje pocitmi úzkosti a až abnormálneho strachu v prítomnosti pavúka. Ľudia, ktorí trpia touto fóbiou, panikária nielen v blízkosti samotných pavúkov, ale i v blízkosti pavučín.

Akrofóbia

Akrofóbia je strach z výšok, prípadne hĺbok. Ľudia, ktorí trpia touto fóbiou, môžu byť nebezpeční nielen pre seba, ale i pre svoje okolie a to v prípade, že sa vyskytnú niekde vo výške a zachváti ich panika.

Glossofóbia

Ide o strach z rozprávania na verejnosti a je veľmi rozšírený v ženskej časti populácie. Tento strach často pramení z nedostatku sebavedomia a obáv, že sa pri verejnom prejave nejako strápnime alebo jednoducho niečo popletieme, či zabudneme. Existuje však množstvo kurzov, ktoré učia, ako sa zbaviť nervozity, a tak podať, čo najlepší prejav.

Achluofóbia

Jedná sa o strach z tmy. Vo väčšine prípadov má táto fóbia pôvod v detstve. Tohto iracionálneho strachu sa dá zbaviť napríklad hypnózou.

Prečítajte si tiež:
Blog: Vieš ako milujú ženy? Celým srdcom!

Pokračovanie na ďalšej strane

Klaustrofóbia

Veľmi častou fóbiou, ktoré postihuje ženy, je klaustrofóbia, čiže strach z malých, uzavretých priestorov. Touto fóbiou však netrpí len ženská časť populácie. Existuje množstvo mužov, ktorí sa necítia dobre v stiesnených priestoroch. Táto fóbia sa prejavuje najmä záchvatmi paniky, pri ktorých sa človek potrebuje ihneď dostať na čerstvý vzduch.

Atychifóbia

Názov tejto fóbie nie je veľmi známy, no trpí ním množstvo žien. Ide o strach zo zlyhania. Ľudia, ktorí trpia týmto strachom, sa boja začínať s novými vecami a činnosťami, pretože sa boja neúspechu.

Mysofóbia

Mysofóbia patrí medzi bežné fóbie žien. Prejavuje sa strachom z baktérií a ľuďom dosť znepríjemňuje život. Ľudia, ktorí trpia touto fóbiou, majú neustálu potrebu umývať si ruku alebo aspoň použiť antibakteriálny gél. Najväčšiu úzkosť pociťujú na verejných miestach, ako napríklad v MHD či na verejných toaletách.

Ophidiofóbia

Strach z plazov je u žien veľmi rozšírený. Táto fóbia sa prejavuje nepríjemným pocitom v blízkosti hadov a jašterov. Ľudia trpiaci touto fóbiou sa plazov štítia a majú dojem, že ich plazy ohrozujú, či dokonca, že ich môžu zabiť.

Prečítajte si tiež:
Dvojica obvinených v rámci akcie Dobytkár bude stíhaná väzobne. Mali prijať úplatky vo výške 1,5 milióna eur

Zdroj: jenprozeny.cz

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií