fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ženy najčastejšie trápia tieto fóbie

Rôzne fóbie môžu postihnúť rôznych ľudí. Existujú však aj také, ktoré častejšie postihujú ženy než chlapov a sú to tieto. Trpíš niektorou aj ty?

Arachnofóbia

Áno, ide o strach z pavúkov. Tento strach je najrozšírenejšou fóbiou žien. Arachnofóbia sa prejavuje pocitmi úzkosti a až abnormálneho strachu v prítomnosti pavúka. Ľudia, ktorí trpia touto fóbiou, panikária nielen v blízkosti samotných pavúkov, ale i v blízkosti pavučín.

Akrofóbia

Akrofóbia je strach z výšok, prípadne hĺbok. Ľudia, ktorí trpia touto fóbiou, môžu byť nebezpeční nielen pre seba, ale i pre svoje okolie a to v prípade, že sa vyskytnú niekde vo výške a zachváti ich panika.

Glossofóbia

Ide o strach z rozprávania na verejnosti a je veľmi rozšírený v ženskej časti populácie. Tento strach často pramení z nedostatku sebavedomia a obáv, že sa pri verejnom prejave nejako strápnime alebo jednoducho niečo popletieme, či zabudneme. Existuje však množstvo kurzov, ktoré učia, ako sa zbaviť nervozity, a tak podať, čo najlepší prejav.

Achluofóbia

Jedná sa o strach z tmy. Vo väčšine prípadov má táto fóbia pôvod v detstve. Tohto iracionálneho strachu sa dá zbaviť napríklad hypnózou.

Pokračovanie na ďalšej strane

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií