fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ženy najčastejšie trápia tieto fóbie

Klaustrofóbia

Veľmi častou fóbiou, ktoré postihuje ženy, je klaustrofóbia, čiže strach z malých, uzavretých priestorov. Touto fóbiou však netrpí len ženská časť populácie. Existuje množstvo mužov, ktorí sa necítia dobre v stiesnených priestoroch. Táto fóbia sa prejavuje najmä záchvatmi paniky, pri ktorých sa človek potrebuje ihneď dostať na čerstvý vzduch.

Atychifóbia

Názov tejto fóbie nie je veľmi známy, no trpí ním množstvo žien. Ide o strach zo zlyhania. Ľudia, ktorí trpia týmto strachom, sa boja začínať s novými vecami a činnosťami, pretože sa boja neúspechu.

Mysofóbia

Mysofóbia patrí medzi bežné fóbie žien. Prejavuje sa strachom z baktérií a ľuďom dosť znepríjemňuje život. Ľudia, ktorí trpia touto fóbiou, majú neustálu potrebu umývať si ruku alebo aspoň použiť antibakteriálny gél. Najväčšiu úzkosť pociťujú na verejných miestach, ako napríklad v MHD či na verejných toaletách.

Ophidiofóbia

Strach z plazov je u žien veľmi rozšírený. Táto fóbia sa prejavuje nepríjemným pocitom v blízkosti hadov a jašterov. Ľudia trpiaci touto fóbiou sa plazov štítia a majú dojem, že ich plazy ohrozujú, či dokonca, že ich môžu zabiť.

Zdroj: jenprozeny.cz

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií