fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Novinár v utajení navštívil poľský bitúnok. Zhnité mäso z chorých kráv len orezávajú

Máte tip? napíšte nám mailom

V noci sa bitúnok v meste Łódź mení na miesto, kde usmrcujú vážne choré kravy. Jeden z poľských reportérov ho navštívil v utajení ako mäsiar hľadajúci si prácu. Okrem hrozivých spomienok si so sebou vzal aj dôkaz v podobe videa.

Pokyny od jedného z nadriadených zneli napríklad aj takto: „Vyčistite to. Všetky tie poškodené časti mäsa sa musia vyrezať. Ak je niečo špinavé, vyrež aj to. Musí to vyzerať dobre.“

„A to čierne?“

„Aj to vyrež, nech to nebije do očí.“

„A keď je to také nechutné, na čo to ide?“

„Zbytočne sa nepýtaj. Aj tak nevieš, čo ješ.“

Katastrofa sa začína, keď prichádzajú dodávky na prepravu zvierat. Kravy v nich sú také vyčerpané, že nedokážu ani chodiť. Preto ich mäsiari vyberajú pomocou lana, ktoré kravám uväzujú okolo nôh, rohov alebo pysku.

Nevládnu kravu ťahajú lanom pomocou elektrického zariadenia.

Každé zviera, ktoré váži niekoľko stoviek kilogramov, vyťahujú z dodávok špeciálnym elektrickým zariadením. Väčšina kráv je tak vyčerpaná, že nevydáva ani žiadne zvuky. O tom, že ešte žijú, svedčia len doširoka otvorené oči.

Prečítajte si tiež:
VIDEO: Vodič z Uberu ostal v poriadnom šoku z toho, akú akciu dali jeho zákazníčky na zadnom sedadle. Toto rozhodí aj teba

„A tej bolo čo?“ pýta sa novinár v utajení a ukazuje na zhnitý kus kravy visiacej z háku.

„Ležala. Buď bola po pôrode, alebo si zlomila nohu. Treba ju zabiť. Čo iné s ňou spraviť?“

„No ale obchodníci ju kúpia lacnejšie, lebo je poškodená, nie?“

„Veď teba to nemusí trápiť, nejde tebe, nie?“

„A to je normálne?“

„Áno. Sú za to peniaze.“

„A sú tu teraz aj nejaké choré kravy?“

„Táto krava mala čosi v mäse, akési zhnité tkanivo. Ale veď sme to vyrezali, nie?“ ukazuje pracovník na obhnitý kus kravy.

Nahnité a špinavé mäso musia vyrezávať.

Po novinárovej otázke, či z toho nemajú problémy, mäsiar hovorí, aby sa také veci nepýtal. Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky ubezpečuje, že podniká všetky opatrenia, aby sa takéto mäso nedostalo k slovenským spotrebiteľom. Celé video si môžete pozrieť tu:

Škandál s hovädzím mäsom v Poľsku

⚫️ ŠKANDÁL V POĽSKU! PORCIUJÚ ZHNITÉ MÄSO AJ CHORÉ KRAVYReportéri poľskej televízie TVN sa zamestnali na bitúnku v meste Łódź a odhalili praktiky ako zo zlého filmu. Tamojší pracovníci usmrcujú aj vážne choré zvieratá, z ktorých odrezávajú zhnité mäso, aby ho mohli naďalej predať. Situáciu mapujeme a podnikáme konkrétne kroky, aby sa takéto mäso nedostalo k našim spotrebiteľom.

Zveřejnil(a) Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR dne Úterý 29. ledna 2019

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií