fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Žiaci na tejto škole sú skutočne empatickí. Pozrite sa, ako medzi seba prijali chlapca s postihnutím

Máte tip? napíšte nám mailom

To, ako sa správajú žiaci na istej škole v Tampa Bay sa len tak nevidí…

Chlapec menom Elio trpí ojedinelým kožným ochorením, kvôli ktorému bol väčšinu svojho života šikanovaný. V škole ho spolužiaci medzi seba neprijali a často mali na jeho osobu nevhodné a kruté poznámky. To všetko sa ale zmenilo, keď prestúpil do iného školského zariadenia, kde sa k sebe správajú žiaci inak než je zvykom.

V deň nástupu do novej školy Dowdell si ho okamžite všimol Chris, jeden z najobľúbenejších študentov, a chlapci sa rýchlo spriatelili. Chris sa stal Eliovým sprievodcom a všetko mu poukazoval. Netrvalo dlho, kým si nový žiak našiel nových kamarátov.

“Keď máte ochorenie kože ako ja, ovplyvňuje to skutočne mnoho vecí. Samozrejme aj to, ako sa k vám správajú ostatní. V takom prípade jednoducho chcete mať priateľa ako je Chris, pretože je to skvelý pocit,” povedal Elio pre WFTS Tampa.

Láskavosť a empatia však nevládne len v Dowdell, tieto vlastnosti nájdete aj u stredoškolákov zo East Bay High School. Len 16-ročná študentka, Demetra Johnson, si myslí, že je veľmi dôležité, aby sa každý žiak cítil vo svojej škole vítaný.

Prečítajte si tiež:
Dva dni pred pôrodom takto cvičiť? Čo vy na to?

“Spočiatku som si myslel, že sú divní, pretože boli tak priateľskí… Dosť ma prekvapilo, žeby ma mohol mať niekto rád,” vyjadril sa študent Tobi, ktorý sa do Tampy presťahoval z New Yorku.

“Nikdy nemôžeme vedieť, čím si ľudia prechádzajú, pokiaľ sa im nesnažíme porozumieť. Väčšina ľudí vám vráti len takú energiu, akú im sami vyšlete,” dodáva Demetra.

 

 

 

Zdroj: LittleThings, YouTube

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií