Žiaci na tejto škole sú skutočne empatickí. Pozrite sa, ako medzi seba prijali chlapca s postihnutím

Žiaci na tejto škole sú skutočne empatickí. Pozrite sa, ako medzi seba prijali chlapca s postihnutím

To, ako sa správajú žiaci na istej škole v Tampa Bay sa len tak nevidí…

Chlapec menom Elio trpí ojedinelým kožným ochorením, kvôli ktorému bol väčšinu svojho života šikanovaný. V škole ho spolužiaci medzi seba neprijali a často mali na jeho osobu nevhodné a kruté poznámky. To všetko sa ale zmenilo, keď prestúpil do iného školského zariadenia, kde sa k sebe správajú žiaci inak než je zvykom.


V deň nástupu do novej školy Dowdell si ho okamžite všimol Chris, jeden z najobľúbenejších študentov, a chlapci sa rýchlo spriatelili. Chris sa stal Eliovým sprievodcom a všetko mu poukazoval. Netrvalo dlho, kým si nový žiak našiel nových kamarátov.

“Keď máte ochorenie kože ako ja, ovplyvňuje to skutočne mnoho vecí. Samozrejme aj to, ako sa k vám správajú ostatní. V takom prípade jednoducho chcete mať priateľa ako je Chris, pretože je to skvelý pocit,” povedal Elio pre WFTS Tampa.

Láskavosť a empatia však nevládne len v Dowdell, tieto vlastnosti nájdete aj u stredoškolákov zo East Bay High School. Len 16-ročná študentka, Demetra Johnson, si myslí, že je veľmi dôležité, aby sa každý žiak cítil vo svojej škole vítaný.

“Spočiatku som si myslel, že sú divní, pretože boli tak priateľskí… Dosť ma prekvapilo, žeby ma mohol mať niekto rád,” vyjadril sa študent Tobi, ktorý sa do Tampy presťahoval z New Yorku.

“Nikdy nemôžeme vedieť, čím si ľudia prechádzajú, pokiaľ sa im nesnažíme porozumieť. Väčšina ľudí vám vráti len takú energiu, akú im sami vyšlete,” dodáva Demetra.

 

 

 

Zdroj: LittleThings, YouTube

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Má iba 10 rokov a rozhodol predať svoje hračky, aby zachránil svojho psíka. Ten mu už roky pomáha
Google+ Linkedin

Written By :

„Najväčším šťastím človeka je žiť pre to, za čo by bol ochotný zomrieť.“ - Honore De Balzac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*