fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Žiadny iný zahraničný vodca nevenoval takú pozornosť vojne na Ukrajine ako čínsky prezident, tvrdí šéf CIA

Čínsky prezident Si Ťin-pching a ruský vodca Vladimir Putin vytvorili v ostatných rokoch úzke partnerstvo.

Máte tip? napíšte nám mailom

18.12.2022 (Webnoviny.sk) – Šéf americkej Ústrednej spravodajskej služby (CIA) Bill Burns povedal, že žiadny iný zahraničný vodca „nevenoval tejto vojne a slabému vojenskému výkonu Ruska takú pozornosť ako Si Ťin-pching“, pretože premýšľa o svojich vlastných ambíciách na Taiwane a inde. Uviedol to v rozhovore pre televíznu stanicu PBS.

Burns dodal, že je zaujímavé sledovať reakciu čínskeho vedenia na vojnu na Ukrajine, keďže čínsky prezident Si Ťin-pching a ruský vodca Vladimir Putin vytvorili v ostatných rokoch úzke partnerstvo.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Niekoľko týždňov predtým, ako Putin spustil svoju inváziu na Ukrajinu, keď sa stretli na zimných olympijských hrách v Pekingu, vyhlásili priateľstvo bez hraníc,“ povedal Burns.

„Ukazuje sa však, že v skutočnosti existujú určité hranice tohto partnerstva, prinajmenšom pokiaľ ide o neochotu prezidenta Si Ťin-pchinga poskytnúť Putinovi takú vojenskú pomoc, o ktorú žiadal počas vojny na Ukrajine.“

Burns dodal, že Spojené štáty nevidia žiadne náznaky, že by to Rusi „mysleli vážne a chceli skutočne vyjednávať“ s Ukrajinou.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Prečítajte si tiež:
Túžba Rusov strkať nos do našej krajiny ako Pinocchio musí raz a navždy zmiznúť, vyhlásil Danilov

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Žiadny iný zahraničný vodca nevenoval takú pozornosť vojne na Ukrajine ako čínsky prezident, tvrdí šéf CIA © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií