Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Žilinka diskutoval s ukrajinskými akademikmi aj o trendoch trestného zákonodarstva

Generálna prokuratúra SR o tom informovala na svojej internetovej stránke.

23.10.2023 (SITA.sk) – O trendoch trestného zákonodarstva, ako aj o ďalších záležitostiach diskutoval v pondelok generálny prokurátor Maroš Žilinka s rektorom Univerzity Komenského v Bratislave Marekom Števčekom, dekanom Právnickej fakulty UK Eduardom Burdom a ich ukrajinskými kolegami, konkrétne dekanom Právnickej fakulty Užhorodskej národnej univerzity Jaroslavom Lazurom a rektorom Národnej právnickej univerzity Jaroslava Múdreho v Charkove a akademikom Národnej akadémie právnických vied Ukrajiny Anatolijom Hetmanom. Generálna prokuratúra SR o tom informovala na svojej internetovej stránke.

S vysokými zástupcami akademickej obce generálny prokurátor SR diskutoval o aktuálnych právnických výzvach, medzinárodnej právnej spolupráci, trendoch trestného zákonodarstva, možnostiach vedeckej spolupráce, ako aj o dôležitosti výchovy adeptov právnického povolania a vzdelávania založeného na spojení teórie a praxe,“ uviedla prokuratúra.

Viac k témam: Diskusia odborníkov, Generálny prokurátor SR
Zdroj: SITA.sk – Žilinka diskutoval s ukrajinskými akademikmi aj o trendoch trestného zákonodarstva © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií