Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Žilinka odmieta byť súčasťou „špinavých hier“ medzi exministrom vnútra a policajnými funkcionármi

Generálny prokurátor odmieta akékoľvek zasahovanie do personálnych nominácií.

20.7.2023 (SITA.sk) – Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka zásadne odmieta akékoľvek jeho možné zasahovanie do personálnych nominácií v Policajnom zbore, o ktoré sa údajne cez konzultáciu s ním snažil bývalý minister vnútra Ivan Šimko.

Stanovisko generálnej prokuratúry

Uvádza sa to v stanovisku, ktoré poskytla hovorkyňa generálnej prokuratúry Zuzana Drobová.
„S bývalým ministrom vnútra SR sa generálny prokurátor nestretol ani jedenkrát, nekomunikoval s ním ani telefonicky. Pán Ivan Šimko ho nikdy nekontaktoval, a rovnako ho žiadnym spôsobom nekontaktoval ani generálny prokurátor,“ uviedla Drobová.

Zároveň podľa nej generálny prokurátor dôrazne žiada, aby nebol zaťahovaný do sporov medzi bývalým ministrom vnútra a policajnými funkcionármi, s ktorými nemá absolútne nič spoločné. „Dôrazne sa ohradzuje proti jeho zaťahovaniu do takýchto špinavých hier,“ dodala hovorkyňa.

Rozhodovanie o personálnych otázkach

Dočasne poverený riaditeľ policajnej inšpekcie Peter Juhás dnes povedal, že exminister vnútra chcel záležitosť dosadenia stíhaného policajného vyšetrovateľa Pavla Ďurku na post v inšpekcii prejednať aj s generálnym prokurátorom. Doplnil, že voči tejto požiadavke sa ohradil.

„Pánovi ministrovi som povedal, že je nepredstaviteľné, aby generálny prokurátor alebo akákoľvek iná osoba mimo štruktúr Úradu inšpekčnej služby rozhodovala o personálnych otázkach,“ zdôraznil Juhás.

Viac k témam: bývalý minister vnútra, Generálny prokurátor SR, Policajná inšpekcia
Zdroj: SITA.sk – Žilinka odmieta byť súčasťou „špinavých hier“ medzi exministrom vnútra a policajnými funkcionármi © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií