fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Žilinka požiadal belgickú prokuratúru o zaslanie konečného rozhodnutia v prípade smrti Jozefa Chovanca

Rozhodnutie belgickej prokuratúry v prípade smrti Jozefa Chovanca na letisku v belgickom meste Charlerovi sa nepáči ani nášmu generálnemu prokurátorovi.

Máte tip? napíšte nám mailom

24.1.2023 (Webnoviny.sk) – Generálny prokurátor Maroš Žilinka požiadal o zaslanie konečného rozhodnutia vo veci Jozefa Chovanca. Žilinka o tom informuje v statuse na sociálnej sieti.

V súvislosti s vyšetrovaním úmrtia slovenského občana Jozefa Chovanca na území Belgického kráľovstva na letisku Charleroi dňa 23. februára 2018, som listom z 23. januára 2023 požiadal generálnu prokurátorku pri Odvolacom súde v Mons o oznámenie akýchkoľvek nových skutočností týkajúcich sa aktuálneho stavu konania v tejto veci,“ napísal Maroš Žilinka.

Belgická prokuratúra nebude nikoho stíhať za smrť Slováka Jozefa Chovanca. Ako informoval začiatkom minulého týždňa denník Het Laatste Nieuws, k jeho smrti došlo podľa záverov vyšetrovania bez cudzieho zavinenia.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Jozefa Chovanca zatkli vo februári 2018 na letisku, ktoré leží asi 60 kilometrov od Bruselu. Na palube lietadla sa údajne správal násilne, sotil do letušky, lebo si nemohol sadnúť na ním zvolené sedadlo. Kapitán lietadla tak odmietol vzlietnuť, kým nezasiahla privolaná letisková polícia. Spravodajský portál Sme.sk priniesol v auguste 2020 informáciu o záberoch z letiska v belgickom Charleroi, kde policajtka nad ležiacim Chovancom hajlovala a ďalší policajt mu 16 minút tlačil na hrudník, v dôsledku čoho nakoniec Chovanec zomrel.

Prečítajte si tiež:
Ukrajinci pokračujú v ofenzíve a v Chersonskej oblasti zrejme prelomili ruské línie

Viac k témam: Generálny prokurátor, Smrť Slováka Jozefa Chovanca v Belgicku
Zdroj: Webnoviny.sk – Žilinka požiadal belgickú prokuratúru o zaslanie konečného rozhodnutia v prípade smrti Jozefa Chovanca © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií