Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Žilinka urobil zásadné rozhodnutie. Chystá sa odísť z funkcie generálneho prokurátora?

O svojom rozhodnutí už informoval aj svoju rodinu.

31.10.2023 (SITA.sk) – Generálny prokurátor Maroš Žilinka sa nechystá odísť z funkcie. Napísal to na sociálnej sieti. Žilinka pritom pred časom uviedol, že urobil „zásadné rozhodnutie“ o ktorom informoval svoju rodinu.

„Nepodľahnem atakom, nech by boli akokoľvek intenzívne či agresívne, a tieto mi ako generálnemu prokurátorovi Slovenskej republiky nezabránia v presadzovaní a upevňovaní zákonnosti,“ vyhlásili Žilinka.

Ak podľa neho človek prestane veriť, že môže byť prínosom pre ochranu zákonnosti, presadzovanie spravodlivosti a rozvoj slovenskej prokuratúry, musí odísť z funkcie.

„Pretože v takej situácii nedostanete zo seba maximum a nepomáhate k napĺňaniu poslania tak, ako by ste mali. Ale v tomto momente to rozhodne nie je môj prípad,“ dodal Žilinka.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Generálny prokurátor SR
Zdroj: SITA.sk – Žilinka urobil zásadné rozhodnutie. Chystá sa odísť z funkcie generálneho prokurátora? © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií