fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Žilinskému sudcovi hrozila strata funkcie, disciplinárny senát ho nakoniec oslobodil

Disciplinárny návrh na sudcu podal predseda žilinského súdu. Členovia senátu podľa hovorcu rozhodli o oslobodzujúcom verdikte v pomere hlasov 5:0.

Máte tip? napíšte nám mailom

5.4.2023 (SITA.sk) – Disciplinárny senát Najvyššieho správneho súdu SR oslobodil sudcu Okresného súdu Žilina Daniela B. v rámci konania vedeného pre údajné spáchanie závažného disciplinárneho previnenia nezlučiteľného s funkciou sudcu.

Návrh podal predseda súdu

Ako informoval hovorca súdu Michal Hajtol, disciplinárny návrh na sudcu podal predseda žilinského súdu. Sudca totiž podľa neho „neodmietol žiadosť fyzickej osoby o ovplyvňovanie členov výberovej komisie v hromadnom výberovom konaní na funkcie sudcu“.

Disciplinárny senát Najvyššieho správneho súdu SR dospel k záveru, že disciplinárne obvinený sudca sa spod disciplinárneho návrhu oslobodzuje, pretože nebolo dokázané, že sa stal skutok,” uviedol hovorca.

Oslobodzujúci verdikt skončil 5:0

Doplnil, že senát mal k dispozícii listinné dôkazy v podobe predložených záznamov telekomunikačnej prevádzky, avšak nevykonal ich ako dôkaz, nakoľko v zmysle Trestného poriadku takýto dôkaz nebolo možné v disciplinárnom konaní použiť.

Členovia disciplinárneho senátu podľa Hajtola rozhodli o oslobodzujúcom verdikte v pomere hlasov 5:0. „Navrhovateľ, predseda Okresného súdu Žilina, môže proti disciplinárnemu rozhodnutiu podať odvolanie,” dodal hovorca.

Prečítajte si tiež:
Smer-SD je pripravený návrh stiahnuť, SaS chce podľa Fica predložiť vlastný návrh na júnové voľby (video)

Viac k témam: Disciplinárne konanie, disciplinárny senát, Sudca, Trestný poriadok
Zdroj: SITA.sk – Žilinskému sudcovi hrozila strata funkcie, disciplinárny senát ho nakoniec oslobodil © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií