Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Žilinskí policajti počas akcie na cestách zistili viac ako 400 priestupkov, vodiči najčastejšie nedodržovali rýchlosť (foto)

Počas policajnej akcie odhalili aj dvanásť účastníkov cestnej premávky pod vplyvom alkoholu.

11.3.2024 (SITA.sk) – Počas minulotýždňovej celokrajskej osobitnej kontroly zistili policajti na cestách Žilinského kraja spolu 432 dopravných priestupkov. O výsledkoch policajnej akcie informovala krajská policajná hovorkyňa Zuzana Šefčíková.

Akcia bola zameraná na dodržiavanie ustanovení v súvislosti so železničnými priecestiami a zvýšený dohľad nad bezpečnosťou a plynulosťou v cestnej premávke.

„Najčastejším priestupkom bolo prekročenie povolenej rýchlosti jazdy, ktorého sa dopustilo 223 vodičov. Ďalších 22 vodičov porušilo zákaz telefonovania počas šoférovania, policajti odhalili aj nesprávne predchádzanie, nesprávny spôsob jazdy či nevyhovujúci technický stav vozidla,“ uviedla Šefčíková.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Počas policajnej akcie odhalili aj dvanásť účastníkov cestnej premávky pod vplyvom alkoholu. Z ôsmich motoristov a štyroch cyklistov nafúkali šiesti pri dychovej skúške viac ako jedno promile.

Viac k témam: dychová skúška, košická krajská policajná hovorkyňa, Policajná akcia, priestupky, rýchla jazda, Telefonovanie počas jazdy
Zdroj: SITA.sk – Žilinskí policajti počas akcie na cestách zistili viac ako 400 priestupkov, vodiči najčastejšie nedodržovali rýchlosť (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií