fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Počas života sa človek zamiluje podľa psychológov len do troch ľudí, pričom každý z nich nám predstaví inú lásku

Máte tip? napíšte nám mailom

Psychológovia sa zhodujú, že počas života sa človek skutočne zamiluje iba do troch ľudí a každý z nich mu ukáže iný druh lásky…

Byť do niekoho zamilovaný je úplne bežné a nič výnimočné. Psychológovia však tvrdia, že človek sa za život zamiluje iba trikrát, pričom za každým spozná iný typ lásky, ktorá nás v čomsi sklame, zraní, ale zároveň aj obohatí a posunie ďalej. Za život stretneme tieto tri druhy lásky:

1. Láska zo strednej

Prvú reálu lásku stretávame na strednej škole. Je to obdobie, kedy sme ešte príliš mladí a nerozvážni a na všetko sa pozeráme cez ružové okuliare. Keď stretneme lásku, myslíme si, že vydrží večne a hoc daný vzťah nie je ideálny a cítime to, nechceme sa ho vzdať, pretože stále túžime s niekym chodiť, držať sa za ruky, bozkávať sa či vymieňať si zamilované pohľady.

V tomto období sme schopní a ochotní ignorovať všetko, čo nám vraví okolie a načúvame iba vlastnému srdcu, ktoré je presvedčené, že zažíva jedinú a pravú životnú lásku, ktorú si chce stoj čo stoj udržať. Pri tomto druhu lásky sa zameriavame viac na to, ako nás a náš vzťah vnímajú ostatní než na to, ako to vnímame my sami.

Prečítajte si tiež:
4 mysteriózne prípady, ktoré sa udiali na Vianoce

 

2. Ťažká láska

Druhý typ lásky, ktorý človek počas života zažije, ho poučí a dá mu tvrdé, no dôležité životné lekcie, pretože sa vďaka nej stretneme s bolesťou, množstvom sĺz a zlomeným srdcom. Aj napriek tomu, že najprv máme o láske svoje ideálne predstavy, postupne si začíname uvedomovať, že to nie je také, aké sme si celý čas predstavovali. No aj tak máme potrebu to s touto láskou skúšať zas a zas, aj keď je nám jasné, že sa popálime, stále veríme, že “tentokrát” to už bude dobré a vyjde to, lenže opak je pravdou.

Pri tejto láske sa snažíme udržať si ju stoj čo stoj, ak keď nás bolí a to aj napriek tomu, že si možno kdesi v podvedomí uvedomujeme, že nie je tou pravou a či medzi partnermi ešte nejaká láska vôbec je. Mnoho ľudí si to ani neuvedomuje, no sú v tomto štádiu doslova uväznení a k tretiemu druhu lásky sa nikdy nedostanú.

 

3. Nečakaná láska

Tento typ príde tak rýchlo a nečakane, že si to človek ani nestihne uvedomiť. Nedokáže si vysvetliť ani spojenie, ktoré ho k novému človeku priťahuje. Jednoducho z ničoho nič spoznáme niekoho, ku komu nás to tiahne a pri kom cítime, že je to skutočne to pravé. Je to vďaka tomu, že po predchádzajúcich skúsenostiach vieme, že sa nemusíme snažiť byť niekym, kým nie sme a proste sme sami sebou, pričom to druhá osoba akceptuje, rovnako ako my akceptujeme ju.

Prečítajte si tiež:
Normálni muži ešte nevymreli! Presvedčí ťa o tom dojemný odkaz Slováka

Túto lásku sme nečakali, a tak sa nemusíme držať nejakých pravidiel a nemusíme byť opatrní. Vďaka nej strácame všetky predstavy o tom, ako by mala láska a vzťah vyzerať. Zároveň zisťujeme, že nemusí byť taká, ako sme si ju vysnívali, na to, aby bola tou pravou.

Natrafiť na túto lásku je niekedy náročné a môže to trvať i celý život, keď už ale príde, sme skutočne šťastní, že sme našli niekoho, kto nás miluje rovnako, ako my milujeme jeho. Ak sa nám podarí k tejto láske dopracovať, bude to teda najšťastnejšie obdobie plné epickej lásky, o akej sa píše v románoch.

Zdroj: Oddysey

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií