Život je pes – najlepší priateľ človeka

Život je pes – najlepší priateľ človeka

Cítim sa osamelý, pretože doposiaľ som v osude nemal napísaný taký ten “riadny” vzťah. A silnú lásku bez pochýb.


Som v strese, pretože o pár dní maturujem zo slovenčiny a mám pocit, že nič neviem. Dni trávim všelijako, len nie učením.

Sklamaný zo seba, aj to som. Považoval som sa za skvelého kamaráta a pritom som silu pravého kamarátstva podcenil.

Samozrejme, som na mizine.

A viete, čo vám na to poviem? Som šťastný človek.

Asi 3 dni dozadu som sa miesto učenia na spomínanú maturitu venoval čomusi inému – písal som list kamarátke z maďarska (bežne si dopisujeme). Teraz čerpám silu z mojich vlastných slov, ktoré som jej tam napísal.

Taký je človek tvor. V čase pokoja má milióny dôvodov na radosť, má sa na čo tešiť, má sa na čom smiať. Tento stav mnohí berú ako samozrejmosť, teda sa vôbec neradujú tak, ako by mali.
Prídu 4 problémy a človek začne nariekať (tak, ako som začal tento blog). Čo si však neuvedomí je, že stále má milióny mínus štyri dôvodov na radosť.

ŽIVOT JE KRÁSNY

Veľmi ťažko sa mi celá táto idea vyjadruje slovami, pretože to preciťujem hlboko v sebe, žijem tým a verím tomu, bez toho, aby som tomu potreboval dať konkrétnu, v tomto prípade písomnú, formu. Samozrejme, láska a peniaze, to človeka poteší a urobí to život ešte krajším, no ide to aj bez toho.

život je pes

Začnime tým, že sa pozrieme okolo seba povrchne. Žijeme na krásnej planéte, na krásnom Slovensku, obklopení krásnymi prírodnými úkazmi ale i Slovákmi či Slovenkami. Vidíme krásne kultúrne pamiatky od predkov, ľudia so zmyslom pre vizuálne umenie vidia krásne maľby, sochy, čokoľvek, čo sa dotkne srdca. V tomto bode musím poznamenať, že život je podľa mňa zázrak. Aká je pravdepodobnosť, že sa v nekonečnom vesmíre nachádza inteligentný život? Nesmierna. Aká je šanca, že to bude práve na našej Zemi a že práve my z toľkého množstva spermií ho máme možnosť žiť? Miniatúrna.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Už druhýkrát som kvôli nemu v nemocnici. Príbeh mladej tínedžerky

Ďalej sa pozrime okolo seba srdcom a zmyslami. Sme obklopení ľuďmi, či už tými, ktorým na nás záleží, alebo takí, ktorých životy záležia od tých našich. Je oveľa viac foriem lásky ako tá romantická a určite sa nejaká z nich v našom živote nachádza. Zapojme zmyslové vnímanie a radujme sa z maličkostí života – z vône kávy, chute piva, toho pocitu, keď po vyčerpávajúcom dni hodíte sprchu a potom polomŕtvi spadnete do postele. Užite si pohladenie teplých slnečných lúčov či dotyk studených dažďových kvapiek na vašej koži, počasie príde skôr či neskôr na chuť každému z nás. Načerpajte energiu zo smiechu ostatných, z úsmevu okoloidúceho a pošlite túto energiu ďalej.

Nakoniec sa zahľaďme do seba. Sme inteligentné tvory, každý s vlastnou dušou, vlastným charakterom, žiadni dvaja nie rovnakí. Každý z nás má svetu čo ponúknuť, či už ide o niečo revolučné alebo o detail, bez ktorého by deň nebol dňom. “Život každého človeka sa dotýka životov mnohých iných.” Máte tu svoje miesto.

Šťastie je voľba.

Zmyslom života je život jednotlivca samotný.

Život je krásny.

Tento blog napísal: Riskozvychodu

Google+ Linkedin

Written By :

Magazín, ktorý tvoríme spolu